PCSX2 1.6.0 - en to pl_PL translation catalogue (591 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
pl_PL: 
    
    Naciśnij OK aby przejść do Panelu Konfiguracji Wtyczek.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
pl_PL: 
    Uwaga: Duplikowanie/zmiana nazwy/stworzenie/skasowanie karty pamięci NIE będzie cofnięte poprzez wciśnięcie „Anuluj”.

en:  (default)
pl_PL:  (standardowy)

en: %s Commandline Options
pl_PL: %s Opcje wiersza poleceń

en: %s Critical Error
pl_PL: %s Błąd krytyczny!

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with SSE2 extensions.
pl_PL: Rozszerzenia %s nie znalezione. Rekompilator R5900-32 wymaga procesora obsługującego rozszerzenia SSE2.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with SSE2 extensions.
pl_PL: Rozszerzenia %s nie znalezione. Rekompilator microVU wymaga procesora obsługującego rozszerzenia SSE2.

en: %s First Time Configuration
pl_PL: Ustawienia pierwszego uruchomienia %s

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
pl_PL: Błąd nadpisania wtyczki %s! Poniższy plik nie istnieje, lub nie jest prawidłową wtyczką %s:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
pl_PL: %s uruchamia się z nowego lub nieznanego folderu i wymaga konfiguracji.

en: %s is switching to local install mode.
pl_PL: %s przełącza się na tryb lokalnej instalacji.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
pl_PL: Wtyczka %s nie została uruchomiona. Twój system może mieć niewystarczającą ilość pamięci bądź wymaganych zasobów.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
pl_PL: Wtyczka %s nie mogła być otwarta. Twój komputer może mieć niewystarczające zasoby, lub niekompatybilne podzespoły/sterowniki.

en: &About...
pl_PL: &O programie…

en: &Appearance
pl_PL: &Wygląd

en: &Apply
pl_PL: &Zastosuj

en: &Audio (SPU2)
pl_PL: &Dźwięk (SPU2)

en: &Back
pl_PL: &Cofnij

en: &Backup before save
pl_PL: &Zrób kopię przed zapisem

en: &CDVD reads
pl_PL: &CDVD odczytuje

en: &Cancel
pl_PL: &Anuluj

en: &Capture
pl_PL: &Przechwytywanie

en: &Close
pl_PL: &Zamknij

en: &Config
pl_PL: &Konfiguracja

en: &Console to Stdio
pl_PL: &Konsola do Stdio

en: &Controllers (PAD)
pl_PL: &Kontrolery (PAD)

en: &Convert card
pl_PL: &Konwertuj kartę

en: &Core GS Settings...
pl_PL: Ustawienia silnika graficznego GS…

en: &Create a new card ...
pl_PL: &Utwórz nową kartę…

en: &Dark theme
pl_PL: &Ciemny motyw

en: &Debug
pl_PL: &Debugowanie

en: &Delete card
pl_PL: &Wykasuj kartę

en: &Disable all
pl_PL: &Dezaktywuj wszystko

en: &Eject card
pl_PL: &Odłącz kartę

en: &Enable all
pl_PL: &Aktywuj wszystko

en: &Finish
pl_PL: &Zakończ

en: &Help
pl_PL: &Pomoc

en: &Home
pl_PL: &Strona główna

en: &Huge
pl_PL: &Olbrzymia

en: &Insert card ...
pl_PL: &Podłącz kartę…

en: &Large
pl_PL: &Duża

en: &Light theme
pl_PL: &Jasny motyw

en: &Load state
pl_PL: &Wczytaj stan gry

en: &Logging...
pl_PL: &Zapisywanie…

en: &Memory cards
pl_PL: &Karty pamięci

en: &Misc
pl_PL: &Różne

en: &Next >
pl_PL: &Dalej >

en: &No
pl_PL: &Nie

en: &No disc
pl_PL: &Brak płyty

en: &Normal font
pl_PL: &Normalna czcionka

en: &Open Debug Window...
pl_PL: &Otwórz okno debuggowania…

en: &Plugin
pl_PL: &Wtyczka

en: &Plugin Settings...
pl_PL: &Ustawienia wtyczki…

en: &Plugin/BIOS Selector
pl_PL: &Wybór Wtyczek/BIOSu

en: &Recording
pl_PL: &Nagrywanie

en: &Rename card ...
pl_PL: &Zmień nazwę…

en: &Restore Default
pl_PL: &Przywróć domyślne ustawienia

en: &Run ELF...
pl_PL: &Uruchom ELF…

en: &Save
pl_PL: &Zapisz

en: &Save state
pl_PL: &Zapisz stan gry

en: &Save...
pl_PL: &Zapis…

en: &Show Console
pl_PL: &Pokazuj Konsolę

en: &Small
pl_PL: &Mała

en: &Sources
pl_PL: &Źródła

en: &Video (GS)
pl_PL: &Obraz (GS)

en: &Window Settings...
pl_PL: &Ustawienia okna…

en: &Yes
pl_PL: &Tak

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
pl_PL: 16 i 32 MB karty pamięci mają mniej więcej podobną kompatybilność.

en: 16MB File
pl_PL: Plik 16MB

en: 32MB File
pl_PL: Plik 32MB

en: 64MB File
pl_PL: Plik 64MB

en: 8 MB [most compatible]
pl_PL: 8 MB [najbardziej kompatybilna]

en: 8MB File
pl_PL: Plik 8MB

en: < &Back
pl_PL: < &Wstecz

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
pl_PL: Skonfigurowany folder nie istnieje. Czy %s ma spróbować go utworzyć?

en: A file could not be created.
pl_PL: Plik nie mógł być utworzony.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
pl_PL: Bezpieczny i łatwy sposób upewnienia się, że wszystkie łatki przyspieszające są wyłączone.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
pl_PL: Standardowej wielkości karta pamięci (od firmy zewnętrznej), jaką można dokupić do zestawu.

en: Abort
pl_PL: Przerwij

en: About %s
pl_PL: O %s

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
pl_PL: Dostęp do karty pamięci zabroniony: 
    
    %s

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
pl_PL: Aktualne przetwarzanie zdarzeń DMA oraz zapis transferu danych.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
pl_PL: Aktualny zapis transferu danych, prawa arbitracja szyn, zastoje, etc.

en: Adaptive
pl_PL: Adaptacyjne

en: Aggressive
pl_PL: Agresywny

en: All Files (*.*)
pl_PL: Wszystkie pliki (*.*)

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
pl_PL: Cała aktywność składni GIFtag; indeks ścieżki, rodzaj nagłówka, etc.

en: All Supported (%s)
pl_PL: Wszystkie obsługiwane (%s)

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
pl_PL: Całość przetwarzania VIFcode; polecenia, rodzaj nagłówka, przerwania.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
pl_PL: Wszystkie poznane zapisy dostępu sprzętu(bardzo powolne!); nie uwzględnia poniższych pod-filtrów.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
pl_PL: Wszystkie znane sprzętowe zapisy dostępu, nie uwzględnia pod-filtrów poniżej.

en: All options are for the current session only and will not be saved.
pl_PL: Wszystkie opcje są wyłącznie dla obecnej sesji i nie zostaną zachowane.

en: All processing involved in Path3 Masking
pl_PL: Całość przetwarzania uwzględnionego w Path3 Masking

en: Always ask when booting
pl_PL: Zawsze pytaj podczas rozruchu

en: Always hide mouse cursor
pl_PL: Zawsze ukrywaj kursor myszy

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
pl_PL: Zawsze używaj tej opcji jeśli pragniesz najbezpieczniejszego i najpewniejszego działania kart pamięci.

en: An error occurred while trying to open the file:
pl_PL: Błąd podczas próby otwarcia pliku:

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Applying settings...
pl_PL: Zatwierdź ustawienia…

en: Aspect Ratio:
pl_PL: Proporcje ekranu:

en: Assertion Failure -
pl_PL: Nieprawidłowe Stwierdzenie -

en: At folder:
pl_PL: W katalogu:

en: Author
pl_PL: Autor

en: Auto&dock
pl_PL: Automatyczne&dokowanie

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
pl_PL: Automatycznie odłącz karty pamięci podczas wgrywania zapisu gry

en: Automatic &Gamefixes
pl_PL: Automatyczne &poprawki do gier

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
pl_PL: Automatycznie uruchamia istniejące poprawki do gier sprawiających problemy

en: Automatically manage saves based on running game
pl_PL: Automatycznie zarządza zapisami gier bazując na uruchomionej grze

en: Automatically manages memory card contents so that the console only sees files related to the currently running software. Allows you to drag-and-drop files in and out of the memory card with your standard file explorer. This is still experimental, so use at your own risk!
pl_PL: Automatycznie zarządza zawartością kart pamięci, tak, że konsola widzi tylko pliki związane z obecnie uruchomionym oprogramowaniem. Pozwala na operacje „przeciągnij-i-upuść” na plikach do i z twojej karty pamięci przy pomocy standardowego systemowego eksploratora plików. Jest to wciąż EKSPERYMENTALNE i używasz tej funkcji na WŁASNE ryzyko!

en: BIOS Search Path:
pl_PL: Ścieżka szukania BIOSu:

en: Backup
pl_PL: Kopia zapasowa

en: Balanced
pl_PL: Zbalansowany

en: Base Framerate Adjust:
pl_PL: Regulacja Klatek Animacji:

en: Big thanks to everyone who contributed to the project throughout the years.
pl_PL: Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali przy tym projekcie przez lata.

en: Blockdumps (%s)
pl_PL: Zrzuty bloków (%s)

en: Boo&t BIOS
pl_PL: Urucho&m BIOS

en: Boo&t CDVD (full)
pl_PL: Urucho&m CDVD (Pełny rozruch)

en: Boo&t ISO (full)
pl_PL: Urucho&m ISO (Pełny rozruch)

en: Boot CDVD (&fast)
pl_PL: Uruchom CDVD (&Szybki rozruch)

en: Boot ISO (&fast)
pl_PL: Uruchom ISO (&Szybki rozruch)

en: Boot the VM using the current CD/DVD source media
pl_PL: Uruchamia wirtualną maszynę używając obecnie wybranego źródła CD/DVD

en: Boot the VM using the current ISO source media
pl_PL: Uruchamia wirtualną maszynę używając obecnie wybranego obrazu płyty ISO

en: Boot the VM without any source media
pl_PL: Uruchamia wirtualną maszynę nie używając żadnego źródła CD/DVD lub obrazu płyty ISO

en: Browse
pl_PL: Przeglądaj

en: Browse for an ISO that is not in your recent history.
pl_PL: Przeglądaj w poszukiwaniu obrazu płyty ISO z listy ostatnio uruchamianych.

en: Browse...
pl_PL: Przeglądaj…

en: C&lear
pl_PL: &Wyczyść

en: C&lear all settings...
pl_PL: W&yczyść wszystkie ustawienia…

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
pl_PL: Nie można zachować nowych ustawień, co najmniej jedna opcja jest nieprawidłowa.

en: Cannot apply settings...
pl_PL: Nie można zastosować ustawień…

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
pl_PL: Nie można załadować pliku ELF. Może być uszkodzony bądź niepełny.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
pl_PL: Nie można wczytać zapisu gry. Pochodzi z nieznanej lub nieobsługiwanej wersji.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
pl_PL: Nie można wczytać zapisanej gry. Pochodzi z nieznanej lub nieobsługiwanej wersji.

en: Card (file) name
pl_PL: Nazwa (pliku) Karty

en: Card size
pl_PL: Rozmiar Karty

en: Card:
pl_PL: Karta:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
pl_PL: Zmień język tylko, jeśli odczuwasz personalną potrzebę. 
    Standardowe ustawienie powinno działać w większości systemów operacyjnych.

en: Cheats:
pl_PL: Kody:

en: Chop / Zero
pl_PL: Utnij / Zero

en: Clamping Mode
pl_PL: Tryb mocowania

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
pl_PL: Klasyczny czarny motyw kolorów – dla ludzi lubiących, gdy tekst wbija im się w nerwy wzrokowe.

en: Clear ISO list
pl_PL: Wyczyść listę plików obrazu płyty ISO

en: Clear the log window contents
pl_PL: Wyczyść zawartość okna statusu

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
pl_PL: Usuwa wszelkie ustawienia %s i uruchamia od nowa pomocnika konfiguracji.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
pl_PL: Kliknij przycisk „Przeglądaj” aby wybrać inny katalog wtyczek PCSX2.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
pl_PL: Naciśnij przycisk „Przeglądaj” aby wybrać inny folder gdzie PCSX2 będzie szukać zapisu BIOSu PS2.

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close this log window; contents are preserved
pl_PL: Zamknij to okno statusu; zawartość pozostaje zachowana

en: Closing %s may be hazardous to your health
pl_PL: Zamyka %s - może poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu!

en: Completing tasks...
pl_PL: Kończenie zadań…

en: Components Overrides Warning
pl_PL: Ostrzeżenie Nadpisu Komponentów

en: Components Selectors - %s
pl_PL: Ustawienia Komponentów - %s

en: Compressed (%s)
pl_PL: Skompresowane (%s)

en: Config Overrides Warning
pl_PL: Ostrzeżenie Nadpisu Konfiguracji

en: Configuration Guide
pl_PL: Poradniki Konfiguracji

en: Configure...
pl_PL: Konfiguruj…

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl_PL: Skonfigurowana wtyczka %s nie jest prawidłową wtyczką PCSX2 lub przeznaczona jest do starszej wersji programu.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl_PL: Skonfigurowana wtyczka nie jest wtyczką PCSX2 lub jest przeznaczona do starszej wersji.

en: Confirm CDVD source change
pl_PL: Potwierdź zmianę źródła CDVD

en: Confirm ISO image change
pl_PL: Potwierdź zmianę obrazu ISO

en: Confirm PS2 Reset
pl_PL: Potwierdź reset PS2

en: Confirm clearing ISO list
pl_PL: Potwierdź wyczyszczenie listy obrazów płyty ISO

en: Constant skipping
pl_PL: Stale pomijaj

en: Convert
pl_PL: Konwertuj

en: Convert ...
pl_PL: Konwertuj…

en: Convert a memory card to a different format
pl_PL: Konwertuj kartę pamięci do innego formatu

en: Convert memory card
pl_PL: Konwertuj kartę pamięci

en: Convert this memory card to a folder of individual saves.
pl_PL: Konwertuj kartę pamięci do folderu z indywidualnymi zapisami gier.

en: Convert this memory card to or from a folder memory card. Creates a duplicate of the current memory card in the new type.
    
    Note: Only available when a memory card is formatted. Not available for PSX memory cards.
pl_PL: Konwertuj tę kartę pamięci do lub z folderu karty pamięci. Tworzy duplikat obecnie wybranej karty pamięci w nowym rodzaju pliku.
    
    UWAGA!: Dostępne tylko wtedy, gdy karta pamięci jest sformatowana. Niedostępne dla kart pamięci dla PSXa.

en: Convert:
pl_PL: Konwertuj:

en: Copy failed!
pl_PL: Kopiowanie nie powiodło się!

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
pl_PL: Nie można było utworzyć karty pamięci: 
    
    %s

en: Create
pl_PL: Utwórz

en: Create &Blockdump
pl_PL: Utwórz &zrzut bloku

en: Create ...
pl_PL: Utwórz…

en: Create a duplicate of this memory card ...
pl_PL: Utwórz kopię tej karty pamięci…

en: Create a new memory card
pl_PL: Stwórz nową kartę pamięci

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
pl_PL: Tworzy nową kartę pamięci i przypisuje ją do tego Portu.

en: Create a new memory card.
pl_PL: Stwórz nową kartę pamięci.

en: Create folder?
pl_PL: Utworzyć folder?

en: Create memory card
pl_PL: Stwórz kartę pamięci

en: Created on
pl_PL: Stworzona

en: Creates a block dump for debugging purposes.
pl_PL: Tworzy zrzut bloku do celów debugowania.

en: Custom Window Size:
pl_PL: Własny rozmiar okna:

en: Custom folder:
pl_PL: Własny folder:

en: Cycle to next slot
pl_PL: Zmień na kolejny slot

en: Cycle to prev slot
pl_PL: Zmień na poprzedni slot

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
pl_PL: Wybiera kolejny slot zapisu gry!

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
pl_PL: Wybiera poprzedni slot zapisu gry!

en: D&uplicate card ...
pl_PL: S&klonuj kartę…

en: Default soft-tone color scheme.
pl_PL: Standardowy, łagodny schemat kolorów.

en: Default to fullscreen mode on open
pl_PL: Uruchamiaj na pełnym ekranie

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD and Spy Hunter loading hang.
pl_PL: Opóźniaj przestoje VIF1(VIF1 FIFO) - dla interfejsu w grze SOCOM 2 i zatrzymania się Spy Huntera podczas ekranu ładowania.

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete memory file?
pl_PL: Usunąć kartę pamięci?

en: Detailed logging of CDVD hardware.
pl_PL: Wyszczególniony zapis sprzętu CDVD.

en: Detailed logging of the Motion (FMV) Decoder hardware unit.
pl_PL: Wyszczególniony zapis jednostki sprzętowej dekodera ruchu (FMV).

en: Dev/&Verbose
pl_PL: Dev/Verbose

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
pl_PL: Bezpośredni dostęp do nieznanej lub niemapowanej części pamięci EE.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
pl_PL: Bezpośredni dostęp pamięci do nieznanej lub niemapowanej przestrzeni pamięci IOP.

en: Disable Framelimiting
pl_PL: Wyłącz limit klatek

en: Disable window resize border
pl_PL: Wyłącz obramowanie okna

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Disabled [default]
pl_PL: Wyłączone [standardowo]

en: Disables all log source filters.
pl_PL: Dezaktywuje pokazywanie źródłowych opisów w oknie statusu.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
pl_PL: Wyłącza ten komunikat ustawiając obecną odpowiedź do przyszłych zapytań.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
pl_PL: Disassembler instrukcji COP0 (MMU, cpu, status dma, etc).

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
pl_PL: Disassembler wykonywanych instrukcji jądra (wykluczając COPs oraz CACHE).

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
pl_PL: Disassembler instrukcji ko-procesora EE VU0macro.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
pl_PL: Disassembler EE samego FPU.

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
pl_PL: Disassembler instrukcji ko-procesora IOP GPU.

en: Disc Images (%s)
pl_PL: Obrazy płyt (%s)

en: Do not show this dialog again.
pl_PL: Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
pl_PL: Czy chcesz podmienić dyski czy uruchomić nowy obraz (reset systemu)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
pl_PL: Czy chcesz podmienić dyski czy uruchomić nowy obraz (poprzez reset systemu)?

en: Dock log window to main PCSX2 window
pl_PL: Zadokuj okno dziennika (log) do głównego okna PCSX2

en: Double-click toggles fullscreen mode
pl_PL: Podwójne kliknięcie przełącza tryb pełnoekranowy

en: Drag and Drop Error
pl_PL: Wystąpił błąd podczas operacji - zbyt wiele plików!

en: Drag cards to or from PS2-ports
pl_PL: Przemieść karty pamięci do lub z portów PS2

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
pl_PL: Zrzuca pełną informację o plikach wykonywalnych PS2 (ELF).

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
pl_PL: Zrzuca różne dane składni GIF oraz GIFtag.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
pl_PL: Zrzuca różne dane przetwarzania VIF oraz VIFcode.

en: Duplicate ...
pl_PL: Duplikuj…

en: Duplicate memory card
pl_PL: Sklonuj kartę pamięci

en: E&xit
pl_PL: W&yjście

en: EE Cycle Skipping [Not Recommended]
pl_PL: Pomijanie Cykli EE [Niezalecane]

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
pl_PL: Skala Cykli EE [Niezalecane]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
pl_PL: EE timing hack - Poprawka z wieloma zastosowaniami. Spróbuj jeśli wszystko inne zawiedzie.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
pl_PL: EE/FPU Zaawansowane Opcje Rekompilera

en: Eject
pl_PL: Wysuń

en: Eject the card from this port
pl_PL: Odłącz kartę z tego portu

en: Empty
pl_PL: Brak

en: Emulation &Settings
pl_PL: &Ustawienia emulacji

en: Emulation Settings - %s
pl_PL: Ustawienia Emulacji - %s

en: Enable &Cheats
pl_PL: Aktywuj kody

en: Enable &Host Filesystem
pl_PL: Aktywuj &Host Filesystem

en: Enable &Recording Tools
pl_PL: Aktywuj &narzędzia do nagrywania

en: Enable &Widescreen Patches
pl_PL: Aktywuj łatkę dla panoramicznych rozdzielczości

en: Enable EE Cache (Slower)
pl_PL: Włącz cache EE - Tylko Interpreter! (Powolne)

en: Enable INTC Spin Detection
pl_PL: Aktywuj Detekcję Rozruchu INTC

en: Enable Trace Logging
pl_PL: Zezwalaj na śledzenie zapisu

en: Enable Wait Loop Detection
pl_PL: Aktywuj Wykrywanie Poczekania na Pętlę

en: Enable fast CDVD
pl_PL: Aktywuj szybkie CDVD

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
pl_PL: Zezwalaj na ręczne poprawki do gier [Niezalecane]

en: Enable speedhacks
pl_PL: Aktywuj łatki przyspieszające

en: Enable the GIF FIFO (slower but needed for Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)
pl_PL: Uruchamia GIF FIFO (wolniejsze, ale potrzebne dla gier takich jak: Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)

en: Enables all log source filters.
pl_PL: Aktywuje pokazywanie wszystkich źródłowych opisów w oknie statusu.

en: Enabling Widescreen Patches may occasionally cause issues.
pl_PL: Aktywowanie łatek panoramicznych może okazjonalnie sprawiać problemy.

en: Enumerating available plugins...
pl_PL: Wyliczanie dostępnych wtyczek…

en: Error (%s)
pl_PL: Błąd (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
pl_PL: Błąd podczas składania ustawień klatek animacji NTSC lub PAL. Ustawienia muszą zawierać prawidłowe liczby rzeczywiste.

en: Error: Rename could not be completed.
pl_PL: Błąd: Zmiana nazwy niemożliwa.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
pl_PL: Błąd: Skonfigurowany plik ISO nie istnieje. Naciśnij „OK”, aby wybrać nowy obraz ISO dla CDVD.

en: Error: The directory for the memory card could not be created.
pl_PL: Błąd: Folder dla karty pamięci nie mógł zostać utworzony.

en: Error: The memory card could not be created.
pl_PL: Błąd: Karta pamięci nie mogła być utworzona.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
pl_PL: Uruchamianie wirtualnej maszyny PS2…

en: Execution of EE cache instructions.
pl_PL: Wykonywanie instrukcji EE cache.

en: Exit PCSX2?
pl_PL: Wyjść z PCSX2?

en: Extra
pl_PL: Dodatkowy

en: Extra + Preserve Sign
pl_PL: Dodatkowy z Zachowaniem Znaku

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
pl_PL: FFX videos fix - Naprawia błędy grafiki w filmach FFX.

en: FMV Aspect Ratio Override:
pl_PL: Zastąpienie proporcji ekranu dla FMV:

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
pl_PL: FPU Compare Hack - Dla Digimon Rumble Arena 2.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
pl_PL: FPU Multiply Hack - Dla Tales of Destiny.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
pl_PL: FPU Negative Div Hack - Dla gier z serii Gundam.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
pl_PL: Nie udało się nadpisać istniejącego pliku ustawień; odmowa dostępu.

en: Failed: %s
pl_PL: Niepowodzenie: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
pl_PL: Niepowodzenie: Można sklonować tylko istniejącą kartę.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
pl_PL: Szybki dostęp do dysku, mniejsze czasy wgrywania.
    [Nie zalecane]

en: File Path
pl_PL: Ścieżka pliku

en: File name already exists
pl_PL: Plik o takiej nazwie już istnieje

en: File name empty or too short
pl_PL: Nazwa pliku pusta lub zbyt krótka

en: File name outside of required directory
pl_PL: Nazwa pliku poza wymaganym katalogiem

en: File not found.
pl_PL: Plik nie znaleziony.

en: File...
pl_PL: Plik…

en: Fit to Window/Screen
pl_PL: Dopasuj do okna/ekranu

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
pl_PL: Mieści sporo zapisu w bardzo małej powierzchni.

en: Folder [experimental]
pl_PL: Folder [eksperymentalne]

en: Folders
pl_PL: Katalogi

en: For running raw PS2 binaries directly
pl_PL: Dla uruchamiania surowych plików binarnych PS2

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
pl_PL: Tylko w celach testowych i wyłapywania potencjalnych błędów w MTGS gdyż jest potencjalnie bardzo wolne.

en: Formatted
pl_PL: Sformatowana?

en: Frame Skipping
pl_PL: Pomijanie Klatek Animacji

en: Framelimiter
pl_PL: Limiter Klatek Animacji

en: Frames to Draw
pl_PL: Klatek do Pokazania

en: Frames to Skip
pl_PL: Klatek do Pominięcia

en: Full
pl_PL: Pełny

en: GS Window
pl_PL: Okno GS

en: Game Fixes
pl_PL: Poprawki do gier

en: Gamefixes
pl_PL: Poprawki do gier

en: Gamepad activity on the SIO.
pl_PL: Aktywność gamepada na SIO.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
pl_PL: Gry wymagające tej poprawki do uruchomienia:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2

en: GitHub Repository
pl_PL: Repozytorium GitHub

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
pl_PL: Dobre przyspieszenie i duża kompatybilność; może powodować błędy grafiki… [Zalecane]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
pl_PL: W niektórych grach ogromne przyspieszenie, całkiem kompatybilne; może powodować niestabilność…
    [Zalecane dla 3+ rdzeniowych procesorów]

en: Hide window when paused
pl_PL: Ukryj okno podczas pauzy

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
pl_PL: Ogromne przyspieszenie w pewnych grach, zwykle nie ma efektów ubocznych. [Zalecane]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
pl_PL: Kapitanie, szybciej nie da rady!

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
pl_PL: Aktywność IPU: zapisy sprzętu, dekodowanie operacji, status DMA, etc.

en: ISO &Selector
pl_PL: Wybierz &ISO

en: ISO file not found!
pl_PL: Plik ISO nie znaleziony!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
pl_PL: Podczas uruchamiania z obrazu płyty, ten błąd może być spowodowany nieobsługiwanym typem lub błędem w obsłudze obrazów płyty przez PCSX2.

en: Ignore
pl_PL: Ignoruj

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
pl_PL: Ignoruj zapisy DMAC kiedy jest zajęte.

en: Import
pl_PL: Importuj

en: Import Existing Settings?
pl_PL: Importować istniejące ustawienia?

en: In case you have a really high res display.
pl_PL: W razie posiadania wyświetlacza o bardzo dużej rozdzielczości.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
pl_PL: Zawiera przetwarzanie zdarzeń oraz kilka innych rzadziej spotykanych rozwiązań.

en: Initializing...
pl_PL: Inicjalizacja…

en: Insert ...
pl_PL: Podłącz…

en: Insert card
pl_PL: Podłącz kartę

en: Insert this card to a port ...
pl_PL: Podłącz tę kartę do portu…

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
pl_PL: Nie udało się uruchomić wbudowanej wtyczki Kart Pamięci.

en: Interpreter only; provided for diagnostic
pl_PL: Tylko interpreter; udostępnione dla celów diagnostycznych

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
pl_PL: Określono nieprawidłowe rozmiary okna: Wielkość musi składać się z samych liczb! >.<

en: IsoFile
pl_PL: PlikISO

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
pl_PL: Błąd powstały w wyniku przeniesienia wielu plików na okno %s. Możesz przenieść tylko jeden na raz.

en: It's what I use (the programmer guy).
pl_PL: Tego używam ja (programista).

en: Its nice and readable.
pl_PL: Jest to przejrzyste i czytelne.

en: Language Selector
pl_PL: Wybór języka

en: Language selector
pl_PL: Wybór języka

en: Last Modified
pl_PL: Ostatnia modyfikacja

en: License
pl_PL: Licencja

en: Load State
pl_PL: Wczytaj stan gry

en: Load State Backup
pl_PL: Wczytaj kopię zapasową zapisu

en: Load state
pl_PL: Załaduj stan gry

en: Loading PS2 system plugins...
pl_PL: Wgrywanie wtyczek systemu PS2…

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
pl_PL: Wczytuje zapisany stan gry z wybranego slotu.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
pl_PL: Wczytuje kopię zapasową wybranego zapisu gry.

en: Location:
pl_PL: Lokalizacja:

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
pl_PL: Zapisuje zdarzenia, w kolejności jak są przekazywane do wirtualnej maszyny PS2.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
pl_PL: Zapisuje ręczną ochronę, podział bloków oraz inne rzeczy mogące mieć wpływ na wydajność.

en: Logs only DMA-related registers.
pl_PL: Zapisuje tylko wpisy spokrewnione z DMA.

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
pl_PL: Zapisuje tylko nieznane, niemapowane lub nieuwzględnione dostępy do rejestru.

en: Logs/Dumps:
pl_PL: Zrzuty pamięci/statusu:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
pl_PL: OSTRZEŻENIE!: Tak – ta karta jest duża, lecz może nie działać z wieloma grami.

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
pl_PL: MTVU(Wielo-Wątkowe microVU1)

en: Make this language my default right now!
pl_PL: Ustaw mnie ten język jako podstawowy, no już!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
pl_PL: Wybiera zaznaczony obraz ISO jako źródło z grą.

en: Manually select an ISO upon boot ignoring the selection from recent ISO list.
pl_PL: Manualnie wybierz plik obrazu płyty ISO podczas rozruchu, ignorując plik ISO wybrane z listy ostatnio uruchamianych.

en: Memory Card conversion failed for unknown reasons.
pl_PL: Konwersja karty pamięci zakończyła się niepowodzeniem z niewiadomego powodu.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
pl_PL: Karta pamięci „%s” zduplikowana jako „%s”.

en: MemoryCard Manager
pl_PL: Menedżer kart pamięci

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
pl_PL: Zapisy, odczyty, likwidacje i inne przetwarzanie na kartach pamięci.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
pl_PL: Średnie przyspieszenie dla niektórych gier, bez znanych efektów ubocznych. [Zalecane]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
pl_PL: Zmienia emulację sprzętu określaną przez silnik wirtualnej maszyny PCSX2.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
pl_PL: Zmienia ustawienia wyświetlania okna, w tym proporcji ekranu.

en: Mostly Harmful
pl_PL: Głównie szkodliwy

en: NTSC Framerate:
pl_PL: Ilość klatek systemu NTSC:

en: Nearest
pl_PL: Najbliższy

en: Negative
pl_PL: Negatywny

en: New
pl_PL: Nowe nagranie

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
pl_PL: Nowy rekompilator Jednostki Wektorowej z dużo polepszoną kompatybilnością. Zalecany.

en: New memory card:
pl_PL: Nowa karta pamięci:

en: No
pl_PL: Nie

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
pl_PL: Nie można zatrzymać ani wznowić; żaden proces emulacji nie jest uruchomiony.

en: No plugin loaded
pl_PL: Żadne wtyczki nie zostały wczytane

en: No reason given.
pl_PL: Brak podanych powodów.

en: None
pl_PL: Żaden

en: Normal
pl_PL: Normalny

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
pl_PL: Normalny i Przyspieszony limit pomija klatki animacji. Spowolniony nadal wyłącza pomijanie.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
pl_PL: OPH Flag hack - Wypróbuj jeśli Twoja gra się zacina pokazując ciągle tą samą klatkę animacji.

en: Off (Default)
pl_PL: Wyłączony (ustawienie domyślne)

en: Oh noes! Out of memory!
pl_PL: Ojć, zabrakło pamięci!

en: Open an explorer window to this folder.
pl_PL: Otwórz okno eksploratora dla tego folderu.

en: Open in Explorer
pl_PL: Otwórz w eksploratorze plików

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
pl_PL: Otwiera okno ustawień zaawansowanych wtyczek %s.

en: Other Hacks
pl_PL: Inne „sztuczki”

en: Overwrite
pl_PL: Nadpisz

en: PAL Framerate:
pl_PL: Ilość klatek systemu PAL:

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
pl_PL: Błąd PCSX2: Niewystarczająca moc sprzętowa!

en: PCSX2 First Time configuration
pl_PL: Konfiguracja Pierwszego Uruchomienia PCSX2

en: PCSX2 Message
pl_PL: Wiadomość PCSX2

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
pl_PL: Błąd/błędy rekompilatora PCSX2

en: PCSX2 Unresponsive Thread
pl_PL: Niereagujący wątek PCSX2

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
pl_PL: PCSX2 został zainstalowany jako przenośna aplikacja, jednak nie może zostać uruchomiony ze względu na następujące błędy:

en: PS2 BIOS Error
pl_PL: Błąd BIOSu PS2

en: PS2 Port
pl_PL: Port PS2

en: Parse error
pl_PL: Błąd składni

en: Path does not exist
pl_PL: Ścieżka nie istnieje

en: Path:
pl_PL: Ścieżka:

en: Paus&e
pl_PL: Pauz&a

en: Pause/Resume
pl_PL: Pauza/Wznów

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
pl_PL: Przetwarza język maszynowy z 32-bit MIPS-I na x86 dokładnie-kiedy-trzeba.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
pl_PL: Przetwarza język maszynowy z 64-bit MIPS-IV na x86 dokładnie-kiedy-trzeba.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
pl_PL: Nieodwracalnie kasuje kartę pamięci z dysku (zawartość jest utracona)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
pl_PL: Brak zgody na otwarcie pliku, zapewne niewystarczające prawa konta użytkownika.

en: Play
pl_PL: Odtwórz

en: PlayStation 2 Emulator:
pl_PL: Emulator PlayStation 2:

en: Please be aware that PCSX2's input recording features are still very much a work-in-progress.
    As a result, there may be unforeseen bugs, performance implications and instability with certain games.
    
    These tools are provided as-is and should be enabled under your own discretion.
pl_PL: Proszę, weź pod uwagę, że funkcja nagrywania PCSX2 jest wciąż rozwijana.
    W wyniku tego, mogą wystąpić nieprzewidziane błędy, wpływające na wydajność i niestabilność w niektórych grach.
    
    Narzędzia te są dostarczane w stanie, w jakim się znajdują, i powinny być włączone według własnego uznania.

en: Please select a valid plugin for the %s.
pl_PL: Proszę wybrać prawidłową wtyczkę dla %s.

en: Plugin &Menu
pl_PL: &Menu wtyczek

en: Plugin Override Error - %s
pl_PL: Błąd nadpisania wtyczki - %s

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Plugins Search Path:
pl_PL: Ścieżka szukania wtyczek:

en: Portable mode error - %s
pl_PL: Błąd trybu przenośnego - %s

en: Positive
pl_PL: Pozytywny

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
pl_PL: Wstępne ładowanie TLB, aby uniknąć braków TLB w grze Goemon

en: Preset:
pl_PL: Zapisane ustawienie:

en: Press OK to close %s.
pl_PL: Naciśnij OK aby zamknąć %s.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
pl_PL: Naciśnij OK aby użyć standardowo skonfigurowanej wtyczki lub Anuluj – aby zamknąć %s.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
pl_PL: Naciśnij OK aby przejść do Panelu Konfiguracji BIOSu.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
pl_PL: Dość powolne; tylko do celów diagnostycznych.

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
pl_PL: Całkiem możliwie najwolniejsza rzecz we wszechświecie.

en: R&esume
pl_PL: W&znów

en: Re&fresh List
pl_PL: Od&śwież listę

en: Readme / FAQ
pl_PL: Przeczytaj Mnie / Najczęściej Zadawane Pytania

en: Recompiler
pl_PL: Rekompilator

en: Record From
pl_PL: Rozpocznij nagrywanie od

en: Refresh list
pl_PL: Odśwież listę

en: Rename ...
pl_PL: Zmień nazwę…

en: Rename memory card
pl_PL: Zmień nazwę karty

en: Rename this memory card ...
pl_PL: Zmień nazwę tej karty pamięci…

en: Reset
pl_PL: Resetuj

en: Reset all settings?
pl_PL: Resetować wszystkie ustawienia?

en: Restore Defaults
pl_PL: Przywróć domyślne ustawienia

en: Restore default source filters.
pl_PL: Przywraca domyślne filtry źródła.

en: Resumes the suspended emulation state.
pl_PL: Wznawia zatrzymaną grę.

en: Retry
pl_PL: Spróbuj ponownie

en: Round Mode
pl_PL: Tryb Zaokrąglania

en: SSE2 extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE2 instruction set.
pl_PL: Rozszerzenia SSE są niedostępne. PCSX2 wymaga procesora wyposażonego w zestaw instrukcji SSE2.

en: SYSCALL and DECI2 activity.
pl_PL: Aktywność SYSCALL oraz DECI2.

en: SYSCALL and IRX activity.
pl_PL: Aktywność SYSCALL oraz IRX.

en: Safe (Default)
pl_PL: Bezpieczny (standardowy)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
pl_PL: Bezpiecznie zatrzymuje emulację, przechowując obecny stan gry.

en: Safest (No hacks)
pl_PL: Bezpieczny (Bez „sztuczek” usprawniających emulację)

en: Save &As...
pl_PL: Zapisz &jako…

en: Save State
pl_PL: Zapisz stan gry

en: Save dialog screenshots to...
pl_PL: Zapisz zrzut ekranu z ustawieniami do…

en: Save log contents to file
pl_PL: Zapisz opis statusu do pliku

en: Save log question
pl_PL: Pytanie o zachowanie statusu

en: Save state
pl_PL: Zapisz stan gry

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
pl_PL: Zapisuje migawkę twoich ustawień do pliku PNG.

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
pl_PL: Zapisuje stan gry do wybranego slotu.

en: Savestates:
pl_PL: Zapisy stanów gier:

en: Scratchpad's MFIFO activity.
pl_PL: Aktywność MFIFO Scratchpada.

en: Screenshot
pl_PL: Zrzuty ekranu

en: Select ELF file...
pl_PL: Wybierz plik ELF…

en: Select P2M2 record file.
pl_PL: Wybierz plik nagrań P2M2…

en: Select a BIOS rom:
pl_PL: Wybierz plik BIOSu:

en: Select a document root for %s
pl_PL: Wyznacz ścieżkę dokumentów dla %s

en: Select a folder for %s settings
pl_PL: Wybierz folder dla ustawień %s

en: Select a folder for Snapshots
pl_PL: Wybierz folder dla robionych obrazków(F8)

en: Select a folder for logs/dumps
pl_PL: Wybierz katalog dla zrzutów pamięci i statusu

en: Select a folder with PCSX2 plugins
pl_PL: Wybierz katalog wtyczek PCSX2

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
pl_PL: Utwórz nazwę dla kopii
    (Rozszerzenie .ps2 zostanie dodane automatycznie)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
pl_PL: Wyznacz nową nazwę dla karty pamięci „%s”
    (Rozszerzenie .ps2 zostanie dodane automatycznie)

en: Select a target port for '%s'
pl_PL: Wybierz port docelowy dla „%s”

en: Select disc image, compressed disc image, or block-dump...
pl_PL: Wybierz obraz płyty, skompresowany obraz płyty lub zrzut bloku…

en: Select file name:
pl_PL: Wybierz nazwę pliku:

en: Select folder for Cheats
pl_PL: Wybierz katalog dla kodów

en: Select folder for Savestates
pl_PL: Wybierz folder dla zapisów stanu gier

en: Select folder with PS2 BIOS roms
pl_PL: Wybierz katalog z zapisem BIOSu PS2

en: Select folder with PS2 memory cards
pl_PL: Zaznacz katalog z kartami pamięci PS2

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Show about dialog
pl_PL: Pokaż okno dialogowe „O programie”

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
pl_PL: Pokazuje zapisy debugujące DECI2 (procesor EE)

en: Shows PCSX2 developer logs
pl_PL: Pokazuje zapisy przydatne dla programistów PCSX2

en: Shows detailed controller input values for port 1, every frame
pl_PL: Pokazuje szczegółowe wartości przypisanego sterowania kontrolerem dla portu 1, każda klatka

en: Shows disk read activity
pl_PL: Pokazuje aktywność odczytywania dysku

en: Shows recording related logs and information
pl_PL: Pokazuje logi i informacje związane z nagraniem

en: Shows strings printed to the system output stream.
pl_PL: Pokazuje łańcuchy przypisane do systemowego strumienia wyjściowego.

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
pl_PL: Pokazuje zapis tekstowy dewelopera gry (procesor EE)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
pl_PL: Pokazuje zapis tekstowy dewelopera gry (procesor IOP)

en: Shut&down
pl_PL: Zakończ &emulację

en: Shutdown PS2 virtual machine?
pl_PL: Wyłączyć wirtualną maszynę PS2?

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
pl_PL: Symulacja wczesnego odczytu VIF1 FIFO. Naprawia wolno ładujące się gry.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
pl_PL: Skip MPEG hack - Pomija filmy/animacje, aby zapobiec zawieszaniu/blokowaniu się gier.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
pl_PL: Pomijaj tylko w trybie przyspieszonym (TAB przełącza)

en: Slot %d - Empty
pl_PL: Slot %d - Pusty

en: Slot %d - Unknown Time
pl_PL: Slot %d - Nieznany Czas

en: Slow Motion Adjust:
pl_PL: Tryb Spowolniony:

en: Snapshots:
pl_PL: Zrzuty ekranu:

en: Speedhacks
pl_PL: Usprawnienia prędkości

en: Standard
pl_PL: Standardowe

en: Standard (4:3)
pl_PL: Standardowy (4:3)

en: Start Recording
pl_PL: Rozpocznij nagrywanie

en: Stop
pl_PL: Zatrzymaj

en: Stop Recording
pl_PL: Zatrzymaj nagrywanie

en: Store memory card contents in the host filesystem instead of a file.
pl_PL: Przechowuj zawartość karty pamięci w postaci indywidualnych plików zamiast pliku o rozszerzeniu .ps2.

en: Success
pl_PL: Sukces!

en: Support Forums
pl_PL: Forum

en: Swap Disc
pl_PL: Podmień dysk

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
pl_PL: Przełącza GSdx na tryb renderowania softwarowego, gdy FMV jest odtwarzane.

en: Switch to User Documents Mode
pl_PL: Przełącz na tryb dokumentów użytkownika

en: Terminate
pl_PL: Zakończ

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
pl_PL: Wątek MTGS przestał odpowiadać podczas oczekiwania na otwarcie wtyczki graficznej.

en: The Operating-System prevents this file from being created
pl_PL: System Operacyjny nie zezwala na stworzenie tego pliku

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
pl_PL: Plik BIOSu PS2 nie mógł zostać wczytany. BIOS nie został skonfigurowany lub jego konfiguracja została uszkodzona. Proszę ponownie skonfigurować.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
pl_PL: Plik skonfigurowanej wtyczki %s nie jest prawidłową biblioteką o rozszerzeniu DLL

en: The configured %s plugin file was not found
pl_PL: Plik skonfigurowanej wtyczki %s nie został znaleziony

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
pl_PL: Skonfigurowana wtyczka %s nie jest prawidłowym rozszerzeniem PCSX2 lub jest przeznaczona do starszej wersji.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
pl_PL: Ustawiony plik BIOSu nie istnieje. Proszę ponownie skonfigurować.

en: The following folders are missing and cannot be created:
pl_PL: Następujące foldery nie istnieją i nie mogą zostać stworzone:

en: The following folders exist, but are not writable:
pl_PL: Następujące foldery istnieją lecz nie podlegają zapisowi:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
pl_PL: Wtyczka uprzejmie donosi, że Twój sprzęt lub oprogramowanie nie jest obsługiwane.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
pl_PL: Okienko nie będzie więcej pokazywane. Możesz to zmienić w panelu ustawień.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
pl_PL: Ten zapis gry nie może być wczytany, wygląda na uszkodzony lub niekompletny.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
pl_PL: Ten zapis gry nie został poprawnie zachowany. Tymczasowa kopia została stworzona pomyślnie, lecz nie mogła być przeniesiona we właściwe miejsce.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
pl_PL: Wybrana wtyczka %s nie mogła zostać załadowana.
    
    Powód: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
pl_PL: Wybrany plik BIOSu nie jest prawidłowym zrzutem BIOSu PS2. Proszę skonfigurować ponownie PCSX2.

en: There is no active virtual machine state to download or save.
pl_PL: Nie ma aktywnej wirtualnej maszyny do pobrania lub zapisu stanu gry.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
pl_PL: Ten plik nie jest prawidłowym zapisem stanu PCSX2. Przeczytaj zapis statusu dla pełnych informacji.

en: This is the standard Sony-provisioned size PSX memory card, only compatible with PSX games.
pl_PL: Standardowa karta pamięci przewidziana przez Sony dla PSXa, kompatybilna tylko z grami PSX.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
pl_PL: Standardowa karta pamięci, najstabilniejsza, działająca ze wszystkimi grami i wersjami BIOSu.

en: This memory card is required by PSX games. It is not compatible with PS2 games.
pl_PL: Ta karta pamięci jest wymagana przez gry na PSXa. Nie jest kompatybilna z grami na PS2.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
pl_PL: Ten zapis gry nie może być wczytany, ponieważ nie jest prawidłowym archiwum gzip. Może był stworzony przez starszą, nie wspieraną wersję PCSX2, lub może być uszkodzony.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
pl_PL: Ten zapis stanu nie może być wczytany przez brak elementów składowych. Przeczytaj zapis statusu dla pełnych informacji.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
pl_PL: To ustawienie może wymagać uprawnień administratora Twojego systemu operacyjnego, zależnie od tego jak został on skonfigurowany.

en: This target type is not supported!
pl_PL: Ten element docelowy nie jest wspierany!

en: This will clear the ISO list. If an ISO is running it will remain in the list. Continue?
pl_PL: To działanie wyczyści listę obrazów płyty ISO. Jeśli plik ISO jest uruchomiony, zostanie on na liście. Kontynuować?

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
pl_PL: Aktywność wątków: start, odłączenie, synchronizacja, kasowanie, itd.

en: To:
pl_PL: Do:

en: Trace Logging
pl_PL: Śledź zapis

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
pl_PL: Zapisy przebiegu są zapisywane do emulog.txt. Przełącz między włączonym/wyłączonym zapisem naciskając F10.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
pl_PL: Śledzi wszystkie zaliczone zdarzenia EE oraz niektóre zaliczone aktywności zapisu.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
pl_PL: Śledzi wszystkie zliczone zdarzenia IOP oraz niektóre zliczone aktywności zapisów.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
pl_PL: Spróbuj ręcznie usunąć plik o nazwie „portable.ini” z katalogu instalacyjnego.

en: Turbo Adjust:
pl_PL: Tryb Przyspieszony:

en: Type
pl_PL: Typ

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
pl_PL: Nieoczekiwany koniec pliku lub strumienia danych. Plik prawdopodobnie uszkodzony lub niepełny.

en: Unloaded Plugin
pl_PL: Wtyczka wyłączona

en: Unrecognized ISO image file format
pl_PL: Nierozpoznany format obrazu płyty

en: Use NTFS compression when creating this card.
pl_PL: Użyj kompresji NTFS tworząc tę kartę.

en: Use Synchronized MTGS
pl_PL: Użyj Synchronizowanego MTGS

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
pl_PL: UŻYWAJ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Błędne działanie karty pamięci PRAWDOPODOBNE (choć rzadkie).

en: Use default setting
pl_PL: Użyj domyślnych ustawień

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
pl_PL: Używa szybkiego uruchomienia pomijając ekrany startowe PS2

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
pl_PL: Użyj, aby wejść do ustawień BIOSu swojej wirtualnej PS2.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
pl_PL: Przydatny dla diagnozowania błędów i problemów z wydajnością w nowym rekompilatorze mVU.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
pl_PL: Użyteczne przy sprawdzaniu wydajności. Przełączaj naciskając F4.

en: User Documents (recommended)
pl_PL: Dokumenty użytkownika (zalecane)

en: Usermode Selection
pl_PL: Wybór trybu użytkownika

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
pl_PL: Używa zewnętrznej wtyczki jako źródło CDVD.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
pl_PL: VU Add Hack - Naprawia zawieszanie się gier Tri-Ace.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
pl_PL: VU Clip Flag Hack - dla gier z serii Persona (tylko rekompilator SuperVU!)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Crash Tag Team Racing)
pl_PL: VU I bit, aby uniknąć ciągłej rekompilacji (Crash Tag Team Racing)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Scarface The World Is Yours)
pl_PL: VU I bit, aby uniknąć ciągłej rekompilacji (Scarface The World Is Yours)

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
pl_PL: VU XGkick Hack - Dla Erementar Gerad.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
pl_PL: VU0/VU1 Zaawansowane Opcje Rekompilera

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
pl_PL: Interpreter Jednostki Wektorowej. Powolne i niezbyt kompatybilne. Tylko do diagnozowania.

en: Very Aggressive
pl_PL: Bardzo agresywny

en: Video
pl_PL: Obraz (GS)

en: Virtual Pad (Port 1)
pl_PL: Wirtualny Pad (Port 1)

en: Virtual Pad (Port 2)
pl_PL: Wirtualny Pad (Port 2)

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
pl_PL: Niepowodzenie podczas mapowania wirtualnej pamięci! Twój system może mieć konfliktujące sterowniki urządzeń, usług lub po prostu nie mieć wystarczającej ilości pamięci, aby zaspokoić apetyt PCSX2.

en: Wait for Vsync on refresh:
pl_PL: Czekaj na synchronizację pionową przy odświeżaniu:

en: Waiting for task...
pl_PL: Oczekuje na zadanie…

en: Waiting for tasks...
pl_PL: Oczekuje na zadania…

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
pl_PL: UWAGA! Wtyczki systemowe nie zostały załadowane. PCSX2 może nie reagować na polecenia.

en: Warning! Valid BIOS has not been selected. PCSX2 may be inoperable.
pl_PL: UWAGA! Prawidłowy plik BIOSu nie zostały załadowany. PCSX2 może być bezużyteczne.

en: Warning: Trace logging is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
pl_PL: Uwaga: Śledzenie dziennika to zwykle bardzo spowalniający emulację proces i prowadzi do głupich pytań w stylu "Gdzie się podziały moje FPSy?" :)

en: Website
pl_PL: Strona internetowa

en: Welcome to PCSX2!
pl_PL: Witaj w PCSX2!

en: Widescreen (16:9)
pl_PL: Panoramiczny (16:9)

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
pl_PL: Zamyka wszystkie wirtualne maszyny i wtyczki.

en: Write time is %s %s.
pl_PL: Czas zapisu %s %s.

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
pl_PL: Upuściłeś następujący plik ELF na %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
pl_PL: Upuściłeś następujące obrazy ISO na %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
pl_PL: Wybrałeś następujący obraz ISO w PCSX2:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
pl_PL: Wybrałeś zmianę źródła CDVD z %s na %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
pl_PL: Twój sprzęt nie jest w stanie uruchomić PCSX2. Życie, stary, wybacz…

en: Zoom:
pl_PL: Zbliżenie:

en: [-- No unused cards --]
pl_PL: [-- Brak Niepodłączonych Kart --]

en: [-- Unused cards --]
pl_PL: [-- Niepodłączone Karty --]

en: [Unnamed or unknown]
pl_PL: [Nienazwany lub nieznany]

en: boots an empty DVD tray; use to enter the PS2 system menu
pl_PL: załadowuje pustą płytę DVD; użyj, aby wejść do menu systemowego PS2

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
pl_PL: odtwarza z wtyczki CDVD (nadpisuje parametr PlikISO)

en: changes the configuration file path
pl_PL: zmienia ścieżkę pliku konfiguracji

en: disables all speedhacks
pl_PL: wyłącza wszystkie przyspieszające emulację „sztuczki”

en: disables display of the gui while running games
pl_PL: wyłącza wyświetlanie GUI podczas działania gry

en: disables fast booting
pl_PL: wyłącza szybki rozruch

en: displays this list of command line options
pl_PL: wyświetla tę listę parametrów wiersza poleceń

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
pl_PL: pozwala na operowanie w trybie przenośnym (wymaga uprawnień administratora)

en: executes an ELF image
pl_PL: uruchamia obraz ELF

en: executes an IRX image
pl_PL: uruchamia obraz IRX

en: forces %s to start the First-time Wizard
pl_PL: wymusza %s do uruchomienia Pomocnika Konfiguracji

en: forces the program log/console to be visible
pl_PL: wymusza widoczność okna statusu/konsoli

en: microVU Hacks
pl_PL: „Sztuczki” microVU

en: microVU Recompiler
pl_PL: Rekompilator microVU

en: passes the specified space-delimited string of launch arguments to the game
pl_PL: omija specyficzny i ograniczony miejscem na dysku - łańcuch argumentów dla tej gry

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
pl_PL: ustala plik konfiguracji PCSX2 do użycia

en: specify the file to use as the %s plugin
pl_PL: określ plik do użycia jako wtyczka %s

en: superVU Recompiler [legacy]
pl_PL: Rekompilator superVU [legacy - starszy rekompilator]

en: update options to ease profiling (debug)
pl_PL: aktualizuje opcje dla łatwiejszego profilowania (tryb debuggera)

en: use fullscreen GS mode
pl_PL: użyj pełnoekranowego trybu

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
pl_PL: użyj wyszczególnionej przecinkami lub pionowymi kreskami listy poprawek do gier.

en: use windowed GS mode
pl_PL: wyświetlaj obraz w oknie

en: when nogui - prompt before exiting on suspend
pl_PL: w trybie bez interfejsu użytkownika - potwierdź zamknięcie programu
