PCSX2 1.6.0 - en to nb translation catalogue (595 entries)

en: 
    
    Press Ok to go to the Plugin Configuration Panel.
nb: 
    
    Trykk OK for å gå til Tilleggskonfigureringspanelet.

en: 
    Note: Duplicate/Rename/Create/Delete will NOT be reverted with 'Cancel'.
nb: 
    Notis: Duplisering/Nytt navn/Opprett/Slett vil ikke bli tilbakestilt med knappen 'Avbryt'.

en:              Multitap-%u--Port-%u
nb:              Multitap-%u--port-%u

en:  (default)
nb:  (Standard)

en: %s Commandline Options
nb: %s kommandolinjeinnstillinger

en: %s Critical Error
nb: %s Kritisk feil

en: %s Extensions not found.  The R5900-32 recompiler requires a host CPU with SSE2 extensions.
nb: %s utvidelser ble ikke funnet. R5900-32-rekompilereren krever en prosessor med SSE2-utvidelser.

en: %s Extensions not found.  microVU requires a host CPU with SSE2 extensions.
nb: %s utvidelser ble ikke funnet. microVU krever en prosessor med SSE2-utvidelser.

en: %s First Time Configuration
nb: %s førstegangsoppsett

en: %s Plugin Override Error!  The following file does not exist or is not a valid %s plugin:
nb: %s Tilleggsoverkjøringsfeil! Den følgende filen eksisterer ikke eller er ikke et gyldig %s-tillegg:

en: %s is starting from a new or unknown folder and needs to be configured.
nb: %s starter fra en ny eller ukjent mappe og trenger konfigurering.

en: %s is switching to local install mode.
nb: %s bytter til lokal installasjonsmodus.

en: %s plugin failed to initialize.  Your system may have insufficient memory or resources needed.
nb: %s-tillegget klarte ikke å starte opp. Maskinen din kan mangle nok minne eller andre ressurser.

en: %s plugin failed to open.  Your computer may have insufficient resources, or incompatible hardware/drivers.
nb: %s-tillegget kunne ikke åpnes. Maskinen din kan ha for lite ressurser, eller inkompatibel maskinvare/drivere.

en: &About...
nb: &Om...

en: &Appearance
nb: &Utseende

en: &Apply
nb: &Bruk

en: &Audio (SPU2)
nb: &Lyd (SPU2)

en: &Back
nb: &Tilbake

en: &Backup before save
nb: &Sikkerhetskopier før tilstandslagring

en: &CDVD reads
nb: &CDVD-lesinger

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Capture
nb: &Ta opp

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Config
nb: &Oppsett

en: &Console to Stdio
nb: &Konsoll til Stdio

en: &Controllers (PAD)
nb: &Kontrollere (PAD)

en: &Convert card
nb: &Konverter kort

en: &Core GS Settings...
nb: &GS-kjerneinnstillinger...

en: &Create a new card ...
nb: &Opprett et nytt kort ...

en: &Dark theme
nb: &Mørkt tema

en: &Debug
nb: &Problemløsing

en: &Delete card
nb: &Slett kort

en: &Disable all
nb: &Deaktiver alle

en: &Eject card
nb: &Ta ut kort

en: &Enable all
nb: &Aktiver alle

en: &Finish
nb: &Fullfør

en: &Firewire
nb: &FireWire

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Home
nb: &Hjem

en: &Huge
nb: &Svær

en: &Insert card ...
nb: &Sett inn kort ...

en: &Large
nb: &Stor

en: &Light theme
nb: &Lyst tema

en: &Load state
nb: &Last inn tilstand

en: &Log
nb: &Logg

en: &Logging...
nb: &Loggføring...

en: &Memory cards
nb: &Minnekort

en: &Misc
nb: &Diverse

en: &Next >
nb: &Neste >

en: &No
nb: &Nei

en: &No disc
nb: &Ingen disk

en: &Normal font
nb: &Vanlig skrifttype

en: &Open Debug Window...
nb: &Åpne problemløsningsvindu...

en: &Plugin
nb: &Tillegg

en: &Plugin Settings...
nb: &Tilleggsinnstillinger...

en: &Plugin/BIOS Selector
nb: &Tillegg/BIOS-velger

en: &Recording
nb: &Opptak

en: &Rename card ...
nb: &Gi kortet nytt navn ...

en: &Restore Default
nb: &Gjenopprett standardene

en: &Run ELF...
nb: &Kjør en ELF ...

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Save state
nb: &Lagre en tilstand

en: &Save...
nb: &Lagre ...

en: &Show Console
nb: &Vis konsollen

en: &Small
nb: &Liten

en: &Sources
nb: &Kilder

en: &Video (GS)
nb: &Grafikk (GS)

en: &Window Settings...
nb: &Vindusinnstillinger...

en: &Yes
nb: &Ja

en: 16 and 32 MB cards have roughly the same compatibility factor.
nb: 16MB og 32MB-kort har stort sett den samme kompatibiliteten.

en: 16MB File
nb: 16MB-fil

en: 32MB File
nb: 32MB-fil

en: 64MB File
nb: 64MB-fil

en: 8 MB [most compatible]
nb: 8 MB [mest kompatibelt]

en: 8MB File
nb: 8MB-fil

en: < &Back
nb: < &Tilbake

en: A configured folder does not exist.  Should %s try to create it?
nb: En konfigurert mappe eksisterer ikke. Skal %s prøve å opprette den?

en: A file could not be created.
nb: En fil kunne ikke skapes.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
nb: En trygg og enkel måte å sikre at
     alle hastighetskorrigeringer er fullstendig deaktivert.

en: A typical size for 3rd-party memory cards which should work with most games.
nb: Vanlig størrelse for tredjeparts minnekort som burde fungere med de fleste spill.

en: Abort
nb: Avbryt

en: About %s
nb: Om %s

en: Access denied to memory card: 
    
    %s
nb: Tilgangen til minnekortet er nektet: 
    
    %s

en: Actual DMA event processing and data transfer logs.
nb: Faktiske DMA hendelsesprosessering og data overføringslogger.

en: Actual data transfer logs, bus right arbitration, stalls, etc.
nb: Faktiske dataoverføringslogger, bussforhandlinger, stagneringer, osv.

en: Adaptive
nb: Tilpasset

en: Aggressive
nb: Aggressiv

en: All Files (*.*)
nb: Alle filer (*.*)

en: All GIFtag parse activity; path index, tag type, etc.
nb: All GIFtag-parsingsaktivitet; filbaneindeks, merketype, osv.

en: All Supported (%s)
nb: Alle støttede formater (%s)

en: All VIFcode processing; command, tag style, interrupts.
nb: All VIFcode-prosessering; kommando, merkestil, avbrudd.

en: All known hardware register accesses (very slow!); not including sub filter options below.
nb: All kjente maskinvareregistertilganger (veldig tregt!); inkluderer ikke underfilteralternativer nedenfor.

en: All known hardware register accesses, not including the sub-filters below.
nb: Alle kjente maskinvareregistertilganger, ikke inkludert underfiltrene nedenfor.

en: All options are for the current session only and will not be saved.
nb: Alle valg er for tiden kun for den nåværende økten, og blir ikke lagret.

en: All processing involved in Path3 Masking
nb: All prosessering involvert i Path3-maskering

en: Always ask when booting
nb: Spør alltid ved oppstart

en: Always hide mouse cursor
nb: Alltid skjul musepekeren

en: Always use this option if you want the safest and surest memory card behavior.
nb: Bruk dette alternativet hvis du vil ha den sikreste minnekortatferden.

en: An error occurred while trying to open the file:
nb: En feil oppstod under et forsøk på å åpne en fil:

en: Apply
nb: Bruk

en: Applying settings...
nb: Aktiverer innstillingene...

en: Aspect Ratio:
nb: Størrelsesforholdet:

en: Assertion Failure -
nb: Påstandssvikt -

en: At folder:
nb: I mappen:

en: Author
nb: Skapere

en: Auto&dock
nb: Auto-&fest

en: Auto-eject memory cards when loading savestates
nb: Automatisk koble fra minnekortene ved innlasting av lagretilstander

en: Automatic &Gamefixes
nb: Automatiske &spillkorrigeringer

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
nb: Automatisk tar i bruk nødvendige spillkorrigeringer på kjente problematiske spill

en: Automatically manage saves based on running game
nb: Automatisk behandle lagrefiler basert på det pågående spillet

en: Automatically manages memory card contents so that the console only sees files related to the currently running software. Allows you to drag-and-drop files in and out of the memory card with your standard file explorer. This is still experimental, so use at your own risk!
nb: Behandler automatisk innhold på minnekort, slik at konsollen bare ser filer relatert til programvaren som kjører for øyeblikket. Dette lar deg dra og slippe filer inn og ut av minnekortet med filutforskeren. Dette er fremdeles eksperimentelt, så bruk på egen risiko!

en: BIOS Search Path:
nb: Søk etter BIOS i filbanen:

en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

en: Balanced
nb: Balansert

en: Base Framerate Adjust:
nb: Grunnbildefrekvens Justering:

en: Big thanks to everyone who contributed to the project throughout the years.
nb: Stor takk til alle som bidro til prosjektet gjennom årene.

en: Blockdumps (%s)
nb: Blokkdumper (%s)

en: Boo&t BIOS
nb: Sta&rt opp BIOS

en: Boo&t CDVD (full)
nb: Start &opp CDVD (normalt)

en: Boo&t ISO (full)
nb: Start &opp en ISO (fullt)

en: Boot CDVD (&fast)
nb: Start opp CDVD (&raskt)

en: Boot ISO (&fast)
nb: Start opp en ISO (&raskt)

en: Boot the VM using the current CD/DVD source media
nb: Start opp VMen med det gjeldende CD / DVD-kildemediet

en: Boot the VM using the current ISO source media
nb: Start opp VMen med det nåværende ISO-kildemediet

en: Boot the VM without any source media
nb: Start opp VMen uten noen kildemedier

en: Browse
nb: Bla

en: Browse for an ISO that is not in your recent history.
nb: Let etter en ISO som ikke er i din nylige historie.

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: C&lear
nb: &Tøm

en: C&lear all settings...
nb: T&ilbakestill alle innstillinger ...

en: CD&VD
nb: &CDVD

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot apply new settings, one of the settings is invalid.
nb: Kan ikke legge til nye innstillinger, en av innstillingene er ugyldig.

en: Cannot apply settings...
nb: Kan ikke bruke innstillingene...

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
nb: Kan ikke laste inn ELF-binærfilen. Filen kan være korrumpert eller ufullstendig.

en: Cannot load savestate.  It is of an unknown or unsupported version.
nb: Kan ikke laste inn denne tilstanden, siden den er fra en ukjent eller ustøttet versjon.

en: Cannot load this savestate. The state is an unsupported version.
nb: Kan ikke laste inn denne lagretilstanden. Tilstanden er fra en versjon som ikke støttes.

en: Card (file) name
nb: Kortnavn (filnavn)

en: Card size
nb: Kortstørrelse

en: Card:
nb: Kort:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
nb: Skift språket bare hvis du trenger det.
    Systemet sin standardinnstilling burde være greit for de fleste operativsystemer.

en: Cheats:
nb: Juksekoder:

en: Chop / Zero
nb: Kutt / Null

en: Clamping Mode
nb: Klemmingsmodus

en: Classic black color scheme for people who enjoy having text seared into their optic nerves.
nb: Klassisk svart fargevalg for folk som liker å ha tekst etset inn i synsnervene.

en: Clear ISO list
nb: Tøm ISO-listen

en: Clear the log window contents
nb: Tøm loggvinduet

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
nb: Tøm alle %s sine innstillinger og kjør veiviser for Førstegangsoppsett.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
nb: Klikk på Bla gjennom-knappen for å velge en annen mappe for PCSX2-plugins.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
nb: Klikk på Bla gjennom-knappen for å velge en annen mappe der PCSX2 vil se etter PS2 BIOS-rom.

en: Close
nb: Lukk

en: Close this log window; contents are preserved
nb: Steng dette loggvinduet, innholdet er tatt vare på

en: Closing %s may be hazardous to your health
nb: Å lukke %s kan være skadelig for din helse

en: Completing tasks...
nb: Fullfører oppgaver...

en: Components Overrides Warning
nb: Advarsel: Komponentene blir overskrevet

en: Components Selectors - %s
nb: Komponentvelger - %s

en: Compressed (%s)
nb: Komprimert (%s)

en: Config Overrides Warning
nb: Advarsel: Konfigurasjonen blir overskrevet

en: Configuration Guide
nb: Oppsettsanvisninger

en: Configure...
nb: Konfigurer...

en: Configured %s plugin is not a valid PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
nb: Det konfigurerte %s-tillegget er ikke et gyldig PCSX2-tillegg, eller er fra en eldre ustøttet versjon av PCSX2.

en: Configured plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
nb: Det konfigurerte tillegget er ikke et PCSX2-tillegg, eller er fra en eldre ustøttet versjon av PCSX2.

en: Confirm CDVD source change
nb: Bekreft endring av CDVD-kilde

en: Confirm ISO image change
nb: Bekreft endring av ISO-fil

en: Confirm PS2 Reset
nb: Bekreft PS2-omstart

en: Confirm clearing ISO list
nb: Bekreft tømming av ISO-listen

en: Constant skipping
nb: Hopp konstant over

en: Convert
nb: Konverter

en: Convert ...
nb: Konverter ...

en: Convert a memory card to a different format
nb: Konverter et minnekort til et annet format

en: Convert memory card
nb: Konverter minnekort

en: Convert this memory card to a folder of individual saves.
nb: Konverter dette minnekortet til en mappe med individuelle lagringsfiler.

en: Convert this memory card to or from a folder memory card. Creates a duplicate of the current memory card in the new type.
    
    Note: Only available when a memory card is formatted. Not available for PSX memory cards.
nb: Konverter dette minnekortet til eller fra en minnekortmappe. Oppretter en duplikat av gjeldende minnekort i den nye typen.
    
    Merk: Bare tilgjengelig når et minnekort er formatert. Ikke tilgjengelig for PSX-minnekort.

en: Convert:
nb: Konverter:

en: Copy failed!
nb: Kopieringen mislyktes!

en: Could not create a memory card: 
    
    %s
nb: Kunne ikke opprette et minnekort: 
    
    %s

en: Create
nb: Opprett

en: Create &Blockdump
nb: Opprett &blokkdump

en: Create ...
nb: Opprett ...

en: Create a duplicate of this memory card ...
nb: Opprett et duplikat av dette minnekortet ...

en: Create a new memory card
nb: Opprett nytt minnekort

en: Create a new memory card and assign it to this Port.
nb: Opprett et nytt minnekort og tilordne det til denne porten.

en: Create a new memory card.
nb: Opprett nytt minnekort.

en: Create folder?
nb: Opprett mappe?

en: Create memory card
nb: Opprett minnekort

en: Created on
nb: Opprettet den

en: Creates a block dump for debugging purposes.
nb: Skaper en blokkdump for feilsøking.

en: Custom Window Size:
nb: Egendefinert vindusstørrelse:

en: Custom folder:
nb: Tilpasset mappe:

en: Cycle to next slot
nb: Gå til neste blokk

en: Cycle to prev slot
nb: Gå til forrige blokk

en: Cycles the current save slot in +1 fashion!
nb: Sirkulerer den nåværende lagreplassen i en +1-stil!

en: Cycles the current save slot in -1 fashion!
nb: Sirkulerer den nåværende lagreplassen i en -1-stil!

en: D&uplicate card ...
nb: D&upliser kort ...

en: Default soft-tone color scheme.
nb: Standard myktonet fargepalett.

en: Default to fullscreen mode on open
nb: Åpne i fullskjerm ved oppstart som standard

en: Delay VIF1 Stalls (VIF1 FIFO) - For SOCOM 2 HUD and Spy Hunter loading hang.
nb: Forsink VIF1-stagneringer (VIF1 FIFO) - For ''SOCOM 2'' HUD og innlastingsstagneringer i ''Spy Hunter''.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete memory file?
nb: Slett minnefil?

en: Detailed logging of CDVD hardware.
nb: Detaljert logging av CDVD-maskinvare.

en: Detailed logging of the Motion (FMV) Decoder hardware unit.
nb: Detaljert loggføring av Motion Decoder-maskinvareenheten (for videoklipp).

en: Dev/&Verbose
nb: Utvikler/&Detaljert

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped EE memory space.
nb: Direkte minnetilgang til et ukjent eller ukartlagt område i EE sitt minneområde.

en: Direct memory accesses to unknown or unmapped IOP memory space.
nb: Direkte minnetilgang til ukjent eller ukartlagt IOP minne område.

en: Disable Framelimiting
nb: Deaktiver rammebegrenser

en: Disable window resize border
nb: Deaktiver vindusstørrelsesrammen

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disabled [default]
nb: Deaktivert [standard]

en: Disables all log source filters.
nb: Deaktiverer alle loggkildefiltrene.

en: Disables this popup and whatever response you select here will be automatically used from now on.
nb: Deaktiver denne popup-en, og uansett svar du velger her vil automatisk bli brukt fra nå av.

en: Disasm of COP0 instructions (MMU, cpu and dma status, etc).
nb: Disasm av COP0-instruksjoner (MMU, prosessor- og DMA-status, osv.).

en: Disasm of executing core instructions (excluding COPs and CACHE).
nb: Disasm av å utføre kjerneinstruksjoner (ekskluderer COP-er og CACHE).

en: Disasm of the EE's VU0macro co-processor instructions.
nb: Disasm av EE sine VU0macro-samprosessorinstruksjoner.

en: Disasm of the EE's floating point unit (FPU) only.
nb: Disasm av kun EE sin flyttallsenhet (FPU).

en: Disasm of the IOP's GPU co-processor instructions.
nb: Disasm av IOPens grafikk-samprosessorinstrukser.

en: Disc Images (%s)
nb: Diskfiler (%s)

en: Do not show this dialog again.
nb: Ikke vis denne beskjeden igjen.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (system reset)?
nb: Ønsker du å bytte disker eller å starte det nye bildet (systemomstart)?

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
nb: Ønsker du å bytte disker eller å starte det nye bildet (via systemomstart)?

en: Dock log window to main PCSX2 window
nb: Fest loggvinduet til PCSX2s hovedvindu

en: Double-click toggles fullscreen mode
nb: Dobbeltklikk for å aktivere fullskjermmodus

en: Drag and Drop Error
nb: Dra-og-slipp-feil

en: Drag cards to or from PS2-ports
nb: Dra kort til eller fra PS2-portene

en: Dumps detailed information for PS2 executables (ELFs).
nb: Dumper detaljert informasjon om utførbare PS2-filer (ELF-filer).

en: Dumps various GIF and GIFtag parsing data.
nb: Dumper forskjellige GIF og GIFtag-parsingsdata.

en: Dumps various VIF and VIFcode processing data.
nb: Dumper forskjellig VIF og VIFcode-prosseseringsdata.

en: Duplicate ...
nb: Dupliser ...

en: Duplicate memory card
nb: Dupliser minnekort

en: E&xit
nb: A&vslutt

en: EE Cycle Skipping [Not Recommended]
nb: EE-Syklushopp [Ikke anbefalt]

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
nb: EE-Syklusfrekvens [Ikke anbefalt]

en: EE timing hack - Multi purpose hack. Try if all else fails.
nb: EE-timingkorrigering – Flerbrukskorrigering. Prøv dette om alt annet mislykkes.

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
nb: EE/FPU Avanserte rekompileringsvalg

en: Eject
nb: Fjern

en: Eject the card from this port
nb: Fjern kortet fra denne porten

en: Empty
nb: Tom

en: Emulation &Settings
nb: Emulerings&innstillinger

en: Emulation Settings - %s
nb: Emuleringsinnstillinger - %s

en: Enable &Cheats
nb: Aktiver &juksekoder

en: Enable &Host Filesystem
nb: Aktiver &vertsfilsystem

en: Enable &Recording Tools
nb: Aktiver &opptaksverktøy

en: Enable &Widescreen Patches
nb: Aktiver &bredskjerm-triks

en: Enable EE Cache (Slower)
nb: Aktiver EE-mellomlager (Tregere)

en: Enable INTC Spin Detection
nb: Aktiver INTC-spinneoppdagelse

en: Enable Trace Logging
nb: Aktiver sporingslogg

en: Enable Wait Loop Detection
nb: Aktiver venteløkkeoppdagelse

en: Enable fast CDVD
nb: Aktiver rask CDVD

en: Enable manual game fixes [Not recommended]
nb: Aktiver manuelle spillkorrigeringer [Ikke anbefalt]

en: Enable speedhacks
nb: Aktiver hastighetskorrigeringer

en: Enable the GIF FIFO (slower but needed for Hotwheels, Wallace and Gromit, DJ Hero)
nb: Aktiver GIF FIFO (tregere, men nødvendig for ''Hotwheels'', ''Wallace & Gromit'', ''DJ Hero'')

en: Enables all log source filters.
nb: Aktiverer alle loggkildefiltrene.

en: Enabling Widescreen Patches may occasionally cause issues.
nb: Aktivering av bredskjerm-triks kan av og til forårsake problemer.

en: Enumerating available plugins...
nb: Teller opp tilgjengelige tillegg...

en: Error (%s)
nb: Feil (%s)

en: Error while parsing either NTSC or PAL framerate settings.  Settings must be valid floating point numerics.
nb: Feil under parsing av enten NTSC eller PAL Bildefrekvensinnstillinger. Innstillingene må være ekte flyttallsverdier (1.0, 0.002, 3.532 ol., ikke 1,2,3).

en: Error: Rename could not be completed.
nb: Feil: Nytt navn kunne ikke gis.

en: Error: The configured ISO file does not exist.  Click OK to select a new ISO source for CDVD.
nb: Feil: Den konfigurerte ISO-filen eksisterer ikke. Klikk OK for å velge en ny ISO-kilde for CDVD.

en: Error: The directory for the memory card could not be created.
nb: Advarsel: Mappen til minnekortet kunne ikke bli opprettet.

en: Error: The memory card could not be created.
nb: Feil: Minnekortet kunne ikke skapes.

en: Executing PS2 Virtual Machine...
nb: Utfører PS2s virtuelle maskin...

en: Execution of EE cache instructions.
nb: Utføring av EE-minne instruksjon.

en: Exit PCSX2?
nb: Vil du avslutte PCSX2?

en: Extra
nb: Ekstra

en: Extra + Preserve Sign
nb: Ekstra + bevar tegn

en: FFX videos fix - Fixes bad graphics overlay in FFX videos.
nb: FFX-videokorrigering – korrigerer dårlig grafikk i FFX-filmer.

en: FMV Aspect Ratio Override:
nb: Overstyring av FMV-størrelsesforhold:

en: FPS
nb: Bildefrekvens

en: FPU Compare Hack - For Digimon Rumble Arena 2.
nb: FPU-sammenligningskorrigering - For ''Digimon Rumble Arena 2''.

en: FPU Multiply Hack - For Tales of Destiny.
nb: FPU-multiplikasjonskorrigering - For ''Tales of Destiny''.

en: FPU Negative Div Hack - For Gundam games.
nb: FPU Negativ divisjonskorrigering - For ''Gundam'' spill.

en: Failed to overwrite existing settings file; permission was denied.
nb: Mislykkes i forsøket på å overskrive innstillingsfilen; tilgangen ble nektet.

en: Failed: %s
nb: Mislyktes: %s

en: Failed: Can only duplicate an existing card.
nb: Mislykket: Kan bare duplisere et eksisterende kort.

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
nb: Hurtig disktilgang, kortere lastetider. [Ikke anbefalt]

en: File Path
nb: Filbane

en: File name already exists
nb: Filnavnet eksisterer allerede

en: File name empty or too short
nb: Filnavnet er tomt eller for kort

en: File name outside of required directory
nb: Filnavnet var utenfor den påkrevde filbanen

en: File not found.
nb: Filen ble ikke funnet.

en: File...
nb: Fil ...

en: Fit to Window/Screen
nb: Strekk til vinduet/skjermen

en: Fits a lot of log in a microcosmically small area.
nb: Stapper inn masse loggdata inn i et lite område.

en: Folder
nb: Mappe

en: Folder [experimental]
nb: Mappe [eksperimentell]

en: Folders
nb: Mapper

en: For running raw PS2 binaries directly
nb: For å kjøre rå PS2-binærfiler direkte

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
nb: Kun for feilsøking av potensielle feil I MTGS, siden det potensielt er veldig tregt.

en: Formatted
nb: Formatert

en: Frame Skipping
nb: Rammehopping

en: Framelimiter
nb: Rammebegrenser

en: Frames to Draw
nb: Rammer å Tegne

en: Frames to Skip
nb: Rammer å Hoppe over

en: GS Window
nb: GS-vindu

en: Game Fixes
nb: Spillkorrigeringer

en: Gamefixes
nb: Spillkorrigeringer

en: Gamepad activity on the SIO.
nb: Spillkontroll-aktivitet på SIOen.

en: Games that need this hack to boot:
     * Star Ocean 3
     * Radiata Stories
     * Valkyrie Profile 2
nb: Spill som trenger denne korrigeringen for å fungere:
     * ''Star Ocean 3''
     * ''Radiata Stories''
     * ''Valkyrie Profile 2''

en: GitHub Repository
nb: GitHub oppbevaringssted

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
nb: God ytelsesøkning og høy kompatibilitet;
     kan foråsake dårlig grafikk... [Anbefalt]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
nb: God ytelsesøkning og høy kompatibilitet;
     kan forårsake noe henging... [Anbefales ved 3+ kjerner]

en: Hide window when paused
nb: Skjul vinduet ved pause

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
nb: Stor ytelsesøkning for noen spill,
     med nesten ingen kompatibilitetsproblemer. [Anbefalt]

en: I'm givin' her all she's got, Captain!
nb: Jeg gir alt jeg har, Kaptein!

en: IPU activity: hardware registers, decoding operations, DMA status, etc.
nb: IPU-aktivitet: maskinvareregistere, dekoderoperasjoner, DMA-status, osv.

en: ISO &Selector
nb: ISO-&velger

en: ISO file not found!
nb: ISO-filen ble ikke funnet!

en: If loading from an ISO image, this error may be caused by an unsupported ISO image type or a bug in PCSX2 ISO image support.
nb: Hvis du laster inn fra en ISO-fil, så kan denne feilen være forårsaket av en ustøttet ISO-filtype, eller en feil i PCSX2s ISO-filstøtte.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore DMAC writes when it is busy.
nb: Ignorer DMAC-skrivinger når den er opptatt.

en: Import
nb: Importer

en: Import Existing Settings?
nb: Importere eksisterende innstillinger?

en: In case you have a really high res display.
nb: I tilfelle du har ekstremt høy oppløsning på skjermen.

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
nb: Inkluderer hvilende prosessbehandlinger og noen andre uvanlige prosessbruksområder.

en: Initializing...
nb: Starter opp...

en: Insert ...
nb: Sett inn ...

en: Insert card
nb: Sett inn kort

en: Insert this card to a port ...
nb: Sett dette kortet inn i en port ...

en: Internal Memorycard Plugin failed to initialize.
nb: Det interne minnekort-tillegget mislyktes i å starte opp.

en: Interpreter
nb: Tolker

en: Interpreter only; provided for diagnostic
nb: Kun tolking; ment for diagnostisering

en: Invalid window dimensions specified: Size cannot contain non-numeric digits! >_<
nb: Ugyldige vindusdimensjoner spesifisert: Størrelsen kan ikke inneholde ikke-numeriske verdier! >_<

en: IsoFile
nb: ISO-fil

en: It is an error to drop multiple files onto a %s window.  One at a time please, thank you.
nb: Det er feil å slippe flere filer inn i et %s-vindu. En om gangen, takk.

en: It's what I use (the programmer guy).
nb: Det er det jeg bruker (hilsen programmereren).

en: Its nice and readable.
nb: Det er pent og lesbart.

en: Language Selector
nb: Språkvelger

en: Language selector
nb: Språkvelger

en: Last Modified
nb: Sist endret

en: License
nb: Lisens

en: Load State
nb: Last inn tilstand

en: Load State Backup
nb: Last inn sikkerhetskopi av tilstanden

en: Load state
nb: Last inn tilstand

en: Loading PS2 system plugins...
nb: Laster inn PS2-systemtillegg...

en: Loads a virtual machine state from the current slot.
nb: Laster inn den virtuelle maskintilstanden fra den aktive blokken.

en: Loads virtual machine state backup for current slot.
nb: Laster inn sikkerhetskopi av maskintilstand fra den aktive blokken.

en: Location:
nb: Plassering:

en: Logs events as they are passed to the PS2 virtual machine.
nb: Loggfører handlinger etterhvert som de skjer til PS2 sin virtuelle maskin.

en: Logs manual protection, split blocks, and other things that might impact performance.
nb: Loggfører manuell beskyttelse, deler blokker, og andre ting som kan påvirke ytelse.

en: Logs only DMA-related registers.
nb: Loggfør kun DMA-relaterte registere.

en: Logs only unknown, unmapped, or unimplemented register accesses.
nb: Loggfører kun ukjente, ukartlagte eller uimplementerte registertilganger.

en: Logs/Dumps:
nb: Logger/dumper:

en: Low compatibility warning: Yes it's very big, but may not work with many games.
nb: Advarsel: Ja, det er mye plass til lagringsfiler, men få spill støtter dette.

en: MTVU (Multi-Threaded microVU1)
nb: MTVU (Flertråds microVU1)

en: Make this language my default right now!
nb: Gjør dette språket til mitt standardspråk nå!

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
nb: Gjør den spesifiserte ISO-filen til CDVD-kilden.

en: Manually select an ISO upon boot ignoring the selection from recent ISO list.
nb: Velg en ISO manuelt ved oppstart, og ignorerer valget fra nylig ISO-liste.

en: Memory Card conversion failed for unknown reasons.
nb: Minnekortkonverteringen mislyktes av ukjente årsaker.

en: Memory card '%s' duplicated to '%s'.
nb: Minnekortet '%s' er duplisert til '%s'.

en: MemoryCard Manager
nb: Minnekort behandler

en: Memorycard reads, writes, erases, terminators, and other processing.
nb: MinneKort lesinger, skrivinger, slettinger, og andre prosesseringer.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
nb: Moderat fartsøkning for noen spill,
     uten kjente bivirkninger. [Anbefalt]

en: Modify hardware emulation settings regulated by the PCSX2 core virtual machine.
nb: Endre maskinvareemuleringsinnstillinger regulert av PCSX2 virtuelle kjernemaskin.

en: Modify window and appearance options, including aspect ratio.
nb: Modifiser vindus- og utseende-innstillingene, inkludert størrelsesforholdet.

en: Mostly Harmful
nb: Stort sett skadelig

en: NTSC Framerate:
nb: NTSC-Bildefrekvens:

en: Nearest
nb: Nærmest

en: Negative
nb: Negativ

en: New
nb: Ny

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
nb: Ny vektor enhet rekompilert med forbedret kompatibilitet. Anbefalt.

en: New memory card:
nb: Nytt minnekort:

en: No
nb: Nei

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
nb: Ingen emuleringstilstand er aktiv; kan ikke suspendere eller gjenoppta.

en: No plugin loaded
nb: Ingen tillegg er lastet inn

en: No reason given.
nb: Ingen grunn ble gitt.

en: None
nb: Ingen

en: Normal and Turbo limit rates skip frames.  Slow motion mode will still disable frameskipping.
nb: Normal- og Turbo-begrensningsfrekvenser hopper over rammer.
    Sakte filmmodus vil fortsatt deaktivere all rammehopping.

en: OPH Flag hack - Try if your game freezes showing the same frame.
nb: OPH-flaggkorrigering - Prøv dette om spillet ditt fryser og viser den samme rammen.

en: Off (Default)
nb: Av (Standard)

en: Oh noes! Out of memory!
nb: Oi da! Da var det tomt for minne!

en: Open an explorer window to this folder.
nb: Åpne et utforskervindu til denne mappen.

en: Open in Explorer
nb: Åpne i filutforskeren

en: Opens the %s plugin's advanced settings dialog.
nb: Åpne avanserte innstillinger for %s-tillegget.

en: Other Hacks
nb: Andre korrigeringer

en: Overwrite
nb: Overskriv

en: PAL Framerate:
nb: PAL-Bildefrekvens:

en: PCSX2 Error: Hardware Deficiency
nb: PCSX2 Feil: Maskinvare mangler

en: PCSX2 First Time configuration
nb: PCSX2 Førstegangsoppsett

en: PCSX2 Message
nb: PCSX2-beskjed

en: PCSX2 Recompiler Error(s)
nb: PCSX2 Rekompilatorfeil

en: PCSX2 Unresponsive Thread
nb: PCSX2 tråden har sluttet å reagere

en: PCSX2 has been installed as a portable application but cannot run due to the following errors:
nb: PCSX2 er installert som et bærbart program, men kan ikke kjøres på grunn av følgende feil:

en: PS2 BIOS Error
nb: PS2 BIOS-Feil

en: PS2 Port
nb: PS2-port

en: PSX
nb: PS1

en: Parse error
nb: Parsingsfeil

en: Path does not exist
nb: Filbanen eksisterer ikke

en: Path:
nb: Filbane:

en: Pause/Resume
nb: Pause/Gjenoppta

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
nb: Utfør en ''just-in-time'' binær oversettelse
     av 32-bit MIPS-i maskinkode til x86.

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
nb: Utfør en ''just-in-time'' binær oversettelse
     av 64-bit MIPS-IV maskinkode til x86.

en: Permanently delete this memory card from disk (all contents are lost)
nb: Slett dette minnekortet permanent fra disken (alt innholdet går tapt)

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
nb: Tilgangen til filen ble avvist. Antakeligvis så har ikke brukeren rettighetene til å lese filen.

en: Play
nb: Spill

en: PlayStation 2 Emulator:
nb: PlayStation®2 emulator:

en: Please be aware that PCSX2's input recording features are still very much a work-in-progress.
    As a result, there may be unforeseen bugs, performance implications and instability with certain games.
    
    These tools are provided as-is and should be enabled under your own discretion.
nb: Vær oppmerksom på at PCSX2s opptaksfunksjoner fremdeles er et arbeid som pågår.
    Som et resultat kan det være uforutsette feil, implikasjoner for ytelse og ustabilitet med visse spill.
    
    Disse verktøyene leveres som de er og aktiveres på egen risiko.

en: Please select a valid plugin for the %s.
nb: Vennligst velg et fungerende tillegg for %s.

en: Plugin &Menu
nb: Tilleggs&meny

en: Plugin Override Error - %s
nb: Tilleggsoverkjøringsfeil - %s

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Plugins Search Path:
nb: Søkefilbane for tillegg:

en: Portable mode error - %s
nb: Feil i den bærbare modusen - %s

en: Positive
nb: Positiv

en: Preload TLB hack to avoid tlb miss on Goemon
nb: Forhåndsinnlast TLB-korrigeringen for å unngå TLB-glipp i ''Goemon''

en: Preset:
nb: Forhåndsinnstilling:

en: Press OK to close %s.
nb: Trykk OK for å avslutte %s.

en: Press OK to use the default configured plugin, or Cancel to close %s.
nb: Trykk OK for å bruke det standard konfigurerte tillegget, eller Avbryt for å stenge ned %s.

en: Press Ok to go to the BIOS Configuration Panel.
nb: Trykk OK for å gå til BIOS konfigurasjonspanelet.

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
nb: Ganske treg; kun for diagnostiske formål.

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
nb: Ganske mulig universets tregeste ting.

en: R&esume
nb: F&ortsett

en: Re&fresh List
nb: Opp&datere listen

en: Readme / FAQ
nb: Lesmeg / FAQ

en: Recompiler
nb: Rekompiler

en: Record From
nb: Ta opp fra

en: Refresh list
nb: Oppfrisk listen

en: Rename ...
nb: Gi nytt navn ...

en: Rename memory card
nb: Gi minnekortet nytt navn

en: Rename this memory card ...
nb: Gi nytt navn til dette minnekortet ...

en: Reset
nb: Start på nytt

en: Reset all settings?
nb: Tilbakestill alle innstillinger?

en: Restore Defaults
nb: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Restore default source filters.
nb: Gjenopprett standard kildefiltrene.

en: Resumes the suspended emulation state.
nb: Gjenopptar den suspenderte emuleringstilstanden.

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Round Mode
nb: Rundmodus

en: SSE2 extensions are not available.  PCSX2 requires a cpu that supports the SSE2 instruction set.
nb: SSE2-utvidelser er ikke tilgjengelige. PCSX2 krever en prosessor som støtter SSE2-instruksjonssettet.

en: SYSCALL and DECI2 activity.
nb: SYSCALL og DECI2-aktivitet.

en: SYSCALL and IRX activity.
nb: SYSCALL og IRX-aktivitet.

en: Safe (Default)
nb: Trygg (Standard)

en: Safely pauses emulation and preserves the PS2 state.
nb: Setter emuleringen trygt på pause og beholder PS2-tilstanden.

en: Safest (No hacks)
nb: Tryggest (ingen triks)

en: Save &As...
nb: Lagre &Som ...

en: Save State
nb: Lagre tilstand

en: Save dialog screenshots to...
nb: Lagre infoboks-skjermdumper til...

en: Save log contents to file
nb: Lagre logginnhold til fil

en: Save log question
nb: Lagre loggspørsmål

en: Save state
nb: Lagre tilstand

en: Saves a snapshot of this settings panel to a PNG file.
nb: Lagre en skjermdump av dette innstillingspanelet til en PNG-fil.

en: Saves the virtual machine state to the current slot.
nb: Lagrer den virtuelle maskintilstanden til den aktive blokken.

en: Savestates:
nb: Lagring:

en: Scratchpad's MFIFO activity.
nb: Scratchpad sin MFIFO-aktivitet.

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Select ELF file...
nb: Velg ELF-fil...

en: Select P2M2 record file.
nb: Velg P2M2-opptakfil.

en: Select a BIOS rom:
nb: Velg en BIOS-fil:

en: Select a document root for %s
nb: Velg en dokumentrot for %s

en: Select a folder for %s settings
nb: Velg en mappe for %sinnstillinger

en: Select a folder for Snapshots
nb: Velg en mappe for skjermdump

en: Select a folder for logs/dumps
nb: Velg en mappe for logger/dumper

en: Select a folder with PCSX2 plugins
nb: Velg en mappe med PCSX2 tillegg

en: Select a name for the duplicate
    ( '.ps2' will be added automatically)
nb: Velg et nytt navn for duplikatet
    ('.ps2' legges til automatisk)

en: Select a new name for the memory card '%s'
    ( '.ps2' will be added automatically)
nb: Velg et nytt navn for minnekortet '%s'
    ( '.ps2' vil bli lagt til automatisk)

en: Select a target port for '%s'
nb: Velg en målport for '%s'

en: Select disc image, compressed disc image, or block-dump...
nb: Velg en diskavbildning, komprimert diskavbildning, eller blokkdump...

en: Select file name:
nb: Velg filnavn:

en: Select folder for Cheats
nb: Velg en mappe for juksekoder

en: Select folder for Savestates
nb: Velg en mappe for lagretilstander

en: Select folder with PS2 BIOS roms
nb: Velg mappe med PS2 BIOS-filer

en: Select folder with PS2 memory cards
nb: Velg en mappe med PS2 minnekort

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Show about dialog
nb: Vis Om-dialogen

en: Shows DECI2 debugging logs (EE processor)
nb: Viser DECI2s feilsøkingslogger (EE-prosessor)

en: Shows PCSX2 developer logs
nb: Vis PCSX2s utviklerlogger

en: Shows detailed controller input values for port 1, every frame
nb: Viser bildemessig detaljerte kontrollere-innførsel verdier for port 1

en: Shows disk read activity
nb: Vis disklesingsaktivitet

en: Shows recording related logs and information
nb: Viser logger og informasjon relatert til opptak

en: Shows strings printed to the system output stream.
nb: Viser strenger skrevet til systemets utdata-strøm.

en: Shows the game developer's logging text (EE processor)
nb: Viser spillets utviklerloggtekst (EE-prosessor)

en: Shows the game developer's logging text (IOP processor)
nb: Viser spillets utviklerloggtekst (IOP-prosessor)

en: Shut&down
nb: Skru av &emulatoren

en: Shutdown PS2 virtual machine?
nb: Avslutte virtuell PS2-maskin?

en: Simulate VIF1 FIFO read ahead. Fixes slow loading games.
nb: Simuler VIF1 FIFO-lesing. Fikser spill med langsom lasting.

en: Skip MPEG hack - Skips videos/FMVs in games to avoid game hanging/freezes.
nb: Hopp over MPEG-korrigering – Hopp over videoer/FMV-er i spill for å unngå å henge/fryse.

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
nb: Hopp over når turbo er aktivert (TAB for å aktivere)

en: Slot %d
nb: Inngang %d

en: Slot %d - %s %s
nb: Inngang %d - %s %s

en: Slot %d - Empty
nb: Inngang %d - Tom

en: Slot %d - Unknown Time
nb: Slot %d - Ukjent Tid

en: Slow Motion Adjust:
nb: Sakte film-tilpasning:

en: Snapshots:
nb: Skjermdumper:

en: Speedhacks
nb: Hastighetstriks

en: Start Recording
nb: Start opptak

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop Recording
nb: Avslutt opptak

en: Store memory card contents in the host filesystem instead of a file.
nb: Lagre innholdet på minnekortet i filsystemet til verten istedet for som en fil.

en: Success
nb: Suksess

en: Support Forums
nb: Støtteforum

en: Swap Disc
nb: Bytt disk

en: Switch to GSdx software rendering when an FMV plays
nb: Bytt til GSdx-programvaregjengivelse når videoklipp spilles av

en: Switch to User Documents Mode
nb: Bytt til brukerdokumentmodus

en: Terminate
nb: Avslutt

en: The MTGS thread has become unresponsive while waiting for the GS plugin to open.
nb: MTGS-tråden har stoppet å svare mens den ventet på at GS-tillegget skulle åpnes.

en: The Operating-System prevents this file from being created
nb: Operativsystemet forhindrer at denne filen blir opprettet

en: The PS2 BIOS could not be loaded.  The BIOS has not been configured, or the configuration has been corrupted.  Please re-configure.
nb: PS2 BIOS kunne ikke lasts inn. BIOS er ikke konfigurert, eller konfigurasjonen er ødelagt. Vennligst konfigurer på nytt.

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
nb: Den konfigurerte %s-tilleggsfilen er ikke et gyldig dynamisk bibliotek

en: The configured %s plugin file was not found
nb: Den konfigurerte %s-tilleggsfilen ble ikke funnet

en: The configured %s plugin is not a PCSX2 plugin, or is for an older unsupported version of PCSX2.
nb: Det konfigurerte %s-tillegget er ikke et PCSX2-tillegg, eller er fra en ustøttet versjon av PCSX2.

en: The configured BIOS file does not exist.  Please re-configure.
nb: Den konfigurerte BIOS-filen eksisterer ikke. Vennligst konfigurer på nytt.

en: The following folders are missing and cannot be created:
nb: Den følgende mappen mangler og kan ikke opprettes:

en: The following folders exist, but are not writable:
nb: Den følgende mappen eksisterer, men kan ikke skrives til:

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
nb: Dette tillegget melder at din maskinvare, programvare og/eller drivere ikke støttes.

en: The popup will not be shown again.  This setting can be undone from the settings panels.
nb: Denne beskjeden vil ikke vises igjen. Dette kan bli endret i innstillingspanelet.

en: The savestate cannot be loaded, as it appears to be corrupt or incomplete.
nb: Tilstanden kunne ikke bli lastet inn, siden den ser ut til å være korrumpert eller ufullstendig.

en: The savestate was not properly saved. The temporary file was created successfully but could not be moved to its final resting place.
nb: Lagringstilstanden ble ikke korrekt lagret. Den midlertidige filen ble skapt, men kunne ikke bli flyttet til sin siste hvileplass.

en: The selected %s plugin failed to load.
    
    Reason: %s
nb: Det valgte %s-tillegget feilet når det ble lastet inn.
    
    Begrunnelse: %s

en: The selected BIOS file is not a valid PS2 BIOS.  Please re-configure.
nb: Den valgte BIOS-filen er ikke en gyldig PS2 BIOS. Vennligst konfigurer på nytt.

en: There is no active virtual machine state to download or save.
nb: Det er ingen aktiv virtuell maskintilstand å laste ned eller lagre.

en: This file is not a valid PCSX2 savestate.  See the logfile for details.
nb: Denne filen er ikke en gyldig PCSX2-lagretilstand. Se loggfilen for detaljer.

en: This is the standard Sony-provisioned size PSX memory card, only compatible with PSX games.
nb: Dette er Sonys standardstørrelse for PSX-minnekortet og er kun kompatibel med PSX spill.

en: This is the standard Sony-provisioned size, and is supported by all games and BIOS versions.
nb: Dette er standardstørrelsen som leveres av Sony, og støttes av alle spill og BIOS-versjoner.

en: This memory card is required by PSX games. It is not compatible with PS2 games.
nb: Dette minnekortet kreves av PSX-spill. Det er ikke kompatibelt med PS2-spill.

en: This savestate cannot be loaded because it is not a valid gzip archive.  It may have been created by an older unsupported version of PCSX2, or it may be corrupted.
nb: Denne lagretilstanden kan ikke lasts inn fordi den ikke er et gyldig gzip-arkiv. Det kan ha blitt opprettet av en eldre versjon av PCSX2, som ikke støttes, eller den kan være ødelagt.

en: This savestate cannot be loaded due to missing critical components.  See the log file for details.
nb: Denne lagretilstanden kan ikke lasts inn på grunn av manglende kritiske komponenter. Se loggfilen for detaljer.

en: This setting may require administration privileges from your operating system, depending on how your system is configured.
nb: Denne innstillingen kan kreve administratorrettigheter fra operativsystemet ditt, avhengig av hvordan systemet ditt er konfigurert.

en: This target type is not supported!
nb: Denne måltypen støttes ikke!

en: This will clear the ISO list. If an ISO is running it will remain in the list. Continue?
nb: Dette vil tømme ISO-listen, ISO-filer I bruk vil bli igjen på listen. Vil du fortsette?

en: Threading activity: start, detach, sync, deletion, etc.
nb: Tråd-aktivitet: start, koble fra, synk, slett, osv.

en: To:
nb: Til:

en: Trace Logging
nb: Sporingslogg

en: Trace logs are all written to emulog.txt.  Toggle trace logging at any time using F10.
nb: Sporingslogger er alle skrevet til emulog.txt. Deaktiver/Aktiver loggsporing når som helst med ''F10''.

en: Tracks all EE counters events and some counter register activity.
nb: Sporer alle EE-tellerhendelser og noen tellingsregisterhendelser.

en: Tracks all IOP counters events and some counter register activity.
nb: Sporer alle IOP-tellerhendelser og noen tellingsregisteraktiviteter.

en: Try to remove the file called "portable.ini" from your installation directory manually.
nb: Prøv å fjerne filen kalt portable.ini fra din installasjonsmappe manuelt.

en: Turbo Adjust:
nb: Turboinnstillinger:

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
nb: Oi, der kom det en uventet avslutning på filen. Noe som antakeligvis resulterte i en korrumpert fil..

en: Unloaded Plugin
nb: Frakoblet tillegg

en: Unrecognized ISO image file format
nb: Ukjent ISO-filformat

en: Use NTFS compression when creating this card.
nb: Bruk NTFS komprimering for å opprette dette kortet.

en: Use Synchronized MTGS
nb: Bruk synkronisert MTGS

en: Use at your own risk.  Erratic memory card behavior is possible (though unlikely).
nb: Bruk på egen risiko. Uregelmessig atferd på minnekortet er mulig (lite sannsynelig).

en: Use default setting
nb: Bruk standardinnstillinger

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
nb: Bruk hurtigstart for å hoppe over PS2 sine grafiske oppstartsrutiner

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
nb: Bruk dette til å starte opp i din virtuelle PS2s BIOS-konfigurasjon.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
nb: Nyttig for å diagnostisere feil eller klemme problemer
     i den nye mVU-kompilatoren.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
nb: Nyttig for å kjøre benchmarks. Veksle dette alternativet
     i spillet ved å trykke på F4.

en: User Documents (recommended)
nb: Brukerdokumenter (anbefalt)

en: Usermode Selection
nb: Valg av brukermodus

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
nb: Bruk et eksternt tillegg som CDVD-kilde.

en: VU Add Hack - Fixes Tri-Ace games boot crash.
nb: VU Legg til korrigering - fikser''Tri-Ace'' spillenes oppstartskrasj.

en: VU Clip Flag Hack - For Persona games (SuperVU recompiler only!)
nb: VU-klippflaggkorrigering - For ''Persona'' spill (Kun for SuperVU-rekompilatoren!)

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Crash Tag Team Racing)
nb: VU İ-bitkorrigering for å unngå konstant rekompilering (''Crash Tag Team Racing'')

en: VU I bit Hack avoid constant recompilation (Scarface The World Is Yours)
nb: VU İ-bitkorrigering for å unngå konstant rekompilering (''Scarface, The World Is Yours'')

en: VU XGkick Hack - For Erementar Gerad.
nb: VU XGkick-korrigering - For ''Erementar Gerad''.

en: VU0 / VU1 Advanced Recompiler Options
nb: VU0/VU1 Avanserte rekompileringsvalg

en: VUs
nb: VUer

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
nb: Vektor enhetsoversetter.
    Treg og ikke veldig kompatibel.
    For diagnosebruk.

en: Very Aggressive
nb: Meget Aggressiv

en: Virtual Pad (Port 1)
nb: Virtuell Pad (port 1)

en: Virtual Pad (Port 2)
nb: Virtuell Pad (port 2)

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
nb: Virtuell minnekartlegging mislyktes! Maskinen din kan ha problematiske drivere eller prosesser, eller kanskje bare det er lite minne eller ressurser som PCSX2 krever en del av.

en: Wait for Vsync on refresh:
nb: Vent på Vsync ved oppdatering:

en: Waiting for task...
nb: Venter på oppgaven...

en: Waiting for tasks...
nb: Venter på oppgaver...

en: Warning!  System plugins have not been loaded.  PCSX2 may be inoperable.
nb: Advarsel! Systemtilleggene har ikke blitt lastet inn. PCSX2 kan muligens ikke fungere.

en: Warning! Valid BIOS has not been selected. PCSX2 may be inoperable.
nb: Advarsel! Gyldig BIOS har ikke blitt valgt. PCSX2 kan muligens ikke fungere.

en: Warning: Trace logging is typically very slow, and is a leading cause of 'What happened to my FPS?' problems. :)
nb: Advarsel: Sporlogging er vanligvis veldig treg, og er en ledende årsak til "Hva skjedde med bildefrekvensen min?" problemer. :)

en: Website
nb: Nettside

en: Welcome to PCSX2!
nb: Velkommen til PCSX2!

en: Widescreen (16:9)
nb: Bredskjerm (16:9)

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
nb: Tømmer alle de interne VM-tilstandene og avslutter tilleggene.

en: Write time is %s %s.
nb: Skrivetid er %s %s.

en: Yes
nb: Ja

en: You have dropped the following ELF binary into %s:
nb: Du har sluppet den følgende ELF-filen inn i %s:

en: You have dropped the following ISO image into %s:
nb: Du har sluppet den følgende ISO-filen inn i %s:

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
nb: Du har valgt følgende ISO-fil i PCSX2:

en: You've selected to switch the CDVD source from %s to %s.
nb: Du har valgt å endre CDVD-kilden fra %s til %s.

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
nb: Maskinvaren er ikke i stand til å kjøre PCSX2.  Beklager dood.

en: [-- No unused cards --]
nb: [-- Ingen ubrukte kort --]

en: [-- Unused cards --]
nb: [-- Ubrukte kort --]

en: [Unnamed or unknown]
nb: [Ukjent]

en: boots an empty DVD tray; use to enter the PS2 system menu
nb: starter opp en tom DVD-leser; brukes til å gå til PS2-systemmenyen

en: boots from the CDVD plugin (overrides IsoFile parameter)
nb: starter opp fra CDVD-tillegget (Overkjører ISO-fil parametre)

en: changes the configuration file path
nb: endrer konfigurasjonsfilens filbane

en: disables all speedhacks
nb: deaktiverer alle hastighetskorrigeringer

en: disables display of the gui while running games
nb: deaktiverer visningen av grensesnittet mens spill blir kjørt

en: disables fast booting
nb: deaktiverer hurtig oppstart

en: displays this list of command line options
nb: viser denne listen med kommandolinjevalg

en: enables portable mode operation (requires admin/root access)
nb: aktiverer den portable operasjonsmodusen (krever administrator-/root-tilgang)

en: executes an ELF image
nb: kjører en ELF-fil

en: executes an IRX image
nb: kjører en IRX-fil

en: forces %s to start the First-time Wizard
nb: tvinger %s til å starte Førstegangsveiviseren

en: forces the program log/console to be visible
nb: tvinger programmets logg/konsoll til å være synlig

en: mVU Flag Hack
nb: mVU-flaggkorrigering

en: microVU Hacks
nb: microVU-korrigeringer

en: microVU Recompiler
nb: microVU-rekompilator

en: passes the specified space-delimited string of launch arguments to the game
nb: sender den angitte mellomlag-avgrensede strengen med lanseringargumenter til spillet

en: specifies the PCSX2 configuration file to use
nb: spesifiserer PCSX2-oppsettsfilen som skal brukes

en: specify the file to use as the %s plugin
nb: spesifiser filen som skal brukes som %s-tillegget

en: superVU Recompiler [legacy]
nb: superVU-rekompilator [foreldet]

en: update options to ease profiling (debug)
nb: oppdater innstillingene for å gjøre profileringen lettere (problemløsing)

en: use fullscreen GS mode
nb: bruk GS-modus i fullskjerm

en: use the specified comma or pipe-delimited list of gamefixes.
nb: bruk den spesifiserte kommalisten eller pipe-avbegrensede listen for spillkorrigeringer.

en: use windowed GS mode
nb: bruk GS-modus i et vindu

en: when nogui - prompt before exiting on suspend
nb: med ingen GUI - spør før du avslutter ved suspendering
